Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Обговорюється проект національних стандартів трансфертного ціноутворення

20 грудня 2012, 11:50
139
1
Реклама

У січні 2013 року до парламенту будуть представлені законодавчі пропозиції по впровадженню національних стандартів трансфертного ціноутворення. Про це заявив голова ГНСУ Олександр Клименко під час зустрічі з представниками великого бізнесу. Він вважає, що це дозволить запобігти виведенню з України майже 100 млрд. грн. в країни з низькими ставками оподаткування.

Трансфертне ціноутворення - це правила податкового законодавства, згідно з якими рівень цін, використовуваних в операціях з поставки товарів, робіт або послуг між пов'язаними особами, повинен відповідати рівню звичайних цін.

Проектом передбачено наступне:

- контроль за трансфертними цінами здійснюється у тому випадку, якщо сукупний об'єм операцій з контрагентом перевищує 50 млн. грн. в рік.;

- представлення звітності раз на рік - до 1 травня;

- податкова служба проводить аналіз інформації дистанційно, без втручання в діяльність бізнесу;

- виїзну перевірку трансфертного ціноутворення податкова служба здійснює тільки у разі непредставлення звіту або документації за трансфертними цінами або виявлення порушень.

"Це новий формат стосунків податкової служби і бізнесу. Ми налаштовані на цивілізований і конструктивний діалог. Україна дає бізнесу можливість отримувати прибуток за рахунок національних ресурсів - людських, природних, інфраструктурних. І цілком справедливо, що бізнес повинен платити податки саме в Україні. Великі підприємства повинні стати прикладом високої культури сплати податків і активно брати участь в створенні іміджу нашої держави на міжнародних ринках капіталу. Це вигідно, в першу чергу, для самого бізнесу, оскільки імідж країни конвертується в її економічний капітал", - відмітив голова ГНСУ.

Національні стандарти трансфертного ціноутворення були розроблені за ініціативою ГНСУ представниками консалтингової компанії PriceWaterhouseCoopers.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини