Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Допоміжні представництва не відносяться до постійних

27 грудня 2012, 15:42
174
0
Реклама

ГНСУ розглянула питання про оподаткування представництва, що здійснює діяльність підготовчого або допоміжного характеру, і повідомила таке.

Зобов'язання за уявленням звітності по податку на прибуток підприємств покладені на представництва нерезидентів, які відповідають поняттю "Постійне представництво", визначеному в пп. 14.1.193 НКУ.

Згідно з третім абзацом згаданої норми постійним представництвом не є, зокрема, зміст постійного місця діяльності винятковий з метою здійснення для нерезидента будь-якої іншої діяльності підготовчого або допоміжного характеру.

При цьому аналогічні положення містять міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування, які є частиною податкового законодавства України.

Наприклад, Конвенцією між Україною і Австрією про уникнення подвійного оподаткування визначені умови відповідності діяльності постійних представництв. Серед цих умов, зокрема, визначені види діяльності представництва резидента однієї договірної країни на території інший, що мають підготовчий або допоміжний характер відносно основної діяльності такого резидента, внаслідок чого ці представництва не придбавають в цілях оподаткування статусу "постійного представництва" в частині діяльності такого характеру.

Тобто здійснення представництвом операцій у рамках підготовчої або допоміжної діяльності відносно нерезидента звільняється від оподаткування, оскільки така діяльність не носить характеру господарською з метою отримання прибутку.

При цьому нерезиденти, що мають право на звільнення від оподаткування відповідно до міжнародного договору окремих видів прибутків, що отримуються через постійне представництво, разом з податковою звітністю заповнюють і подають в орган податкової служби Зведення про прибутки, звільнені від оподаткування на підставі міжнародних договорів.

У разі, коли постійне представництво нерезидента проводить в звітному періоді виключно види діяльності, при здійсненні яких відповідно до міжнародних договорів не утворюється постійне представництво, заповнюється розділ I "Діяльність допоміжного або підготовчого характеру" Відомостей.

При цьому сума доходу, отриманого від діяльності допоміжного або підготовчого характеру, і сума витрат у зв'язку з отриманням таких прибутків, вказана в розділі I Відомостей, повинна відповідати сумам, відбитим в рядках 03.1 і 05.1 Розрахунку прибутку оподаткування і податку на прибуток постійного представництва нерезидента, здійснюваного органом податкової служби (лист від 07.05.2012 р. № 7908/6/22-3315).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини