Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Отримали бонуси від постачальника – нерезидента: які наслідки в податковому обліку

7 лютого 2018, 13:00
698
0
Реклама

Щодо оподаткування податком на прибуток. Податковим кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях отримання фінансової винагороди (бонусів) від постачальника - нерезидента. Отже, такі операції відображаються відповідно до правил бухобліку.

Щодо оподаткування ПДВ. Одним із методів просування товарів постачальника на ринку є сплата мотиваційних виплат (премій, бонусів, інших заохочень) на користь третіх осіб (організацій, які придбають товари у постачальника та здійснюють їх збут (дистриб'ютори)).

Оскільки мотиваційні виплати спрямовуються на стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), такі витрати можуть бути віднесені до маркетингових послуг.

Відповідно до пп. 14.1.108 ПКУ маркетингові послуги (маркетинг) - послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчення ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та після продажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків.

Враховуючи зазначене, мотиваційні виплати є об'єктом оподаткування ПДВ. При цьому базою оподаткування ПДВ, відповідно до п. 188.1 ПКУ, у цьому випадку буде сума отриманої винагороди (сума бонусів).

Датою виникнення ПДВ-зобов'язань відповідно до п. 187.1 ПКУ буде дата «першої події», а саме:

• дата зарахування коштів (винагороди (бонусів)) від покупця/замовника (постачальника - нерезидента) на банківський рахунок;

• дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг.

ІПК ГУ ДФС у Харкiвськiй області від 02.02.2018 р. № 428/ІПК/20-40-12-04-13

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини