Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Примусово відправляєте працівника у відпустку без збереження зарплати? Це незаконно…

18.06.2019, 09:30
356
0

Примусове надання працівникам відпустки без збереження зарплати - грубе порушення законодавства про працю.
Примусове надання працівникам відпустки без збереження зарплати - грубе порушення законодавства про працю.

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області наголосило, що Закон про відпустки містить дві норми, які регламентують надання працівнику відпустки без збереження зарплати, але жодна з них не дозволяє примусово відправити працівника відпочивати. За це роботодавцю загрожує серйозне покарання.

Такими безоплатними відпустками є :

• відпустки,які надають працівникам в силу суб'єктивного права, що належить їм за законом, тобто в обов'язковому порядку (ст. 25 Закону про відпустки);

• відпустки, що надаються за погодженням сторін, тобто роботодавця і працівника (ст.26 Закону про відпустки).

Кожну із цих відпусток надають лише за бажанням працівника, а не з ініціативи роботодавця. А примусове відправлення працівників у відпустки без збереження зарплати - грубе порушенням законодавства про працю.

Нагадаємо: такий же висновок свого часу озвучувало Мінсоцполітики у листі від 19.09.2013 р. № 416/13/116-13:

"примусове відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку має бути притягнено до відповідальності."

Словосполучення "грубе порушення" у даному випадку відіграє надважливу роль. Адже саме за грубе порушення законодавства про працю передбачена кримінальна відповідальність (ст. 172 ККУ):

• штраф до 50 НМДГ (до 850 грн)

або

• позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або виправними роботами на строк до двох років.

Джерело: повідомлення ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Яка ще відповідальність загрожує роботодавцю за таке порушення? Про це ви дізнаєтесь із матеріалу "Відпустку без збереження зарплати надають не з ініціативи роботодавця!"

Аналітика, консультації, довідники для бухгалтера і вебінари в сервісі "Інтерактивна бухгалтерія"

Обирайте зараз - отримуйте подарункові сертифікати!

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше