Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Чи платить фермер ЄСВ, якщо він найманий працівник?

25.06.2019, 15:40
122
0

Фермер з метою зняття з обліку зобов’язаний протягом 10 днів подати заяву за формою №7-ЄСВ.
Фермер з метою зняття з обліку зобов’язаний протягом 10 днів подати заяву за формою №7-ЄСВ.

Фіскали наголосили: член ФГ (платник ЄСВ) у разі укладання трудового договору із роботодавцем повинен знятись з обліку як платник ЄСВ у порядку, визначеному розд. V Порядку № 1162.

Відповідно до п. 51 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, членів ФГ, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками ЄСВ.

Такі платники зобов'язані стати на облік в контролюючих органах як платники ЄСВ.

Водночас не є платниками ЄСВ в розумінні п. 5 ч.1 ст. 4 Закону № 2464 члени ФГ, якщо вони одночасно є застрахованими особами і за них роботодавець сплачує ЄСВ із суми нарахованої зарплати.

Умови зняття з обліку платників ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону № 755-IV, прописані у розд. V Порядку № 1162. Останній передбачає, аби знятися з обліку, до контролюючого органу потрібно подати заяву за формою № 7-ЄСВ, наведеною у додатку 5 до Порядку 1162.

Підсумуємо: якщо член ФГ, який перебуває на обліку як платник ЄСВ, уклав трудовий договір з роботодавцем, то він повинен подати до контролюючого органу заяву про зняття його з обліку як платника ЄСВ за формою № 7-ЄСВ.

Джерело: роз'яснення з категорії 301.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Який порядок обліку платників ЄСВ, дізнайтесь із ситуації для бухгалтера "Взяття на облік платників ЄСВ".

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше