Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Із 1 липня скасують 2% єдиного податку, повернуть перевірки та штрафи за РРО – аналізуємо законопроект № 8401

Законопроект не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки, а направлений на повернення законодавства до довоєнного стану

Як ми вже повідомляли, Верховна Рада України 29 травня 2023 р. прийняла за основу проект Закону про внесення змін до ПКУ та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (реєстр. №8401). Законопроектом пропонується внести зміни до ПКУ, Закон про ЄСВ, Закон про РРО щодо запуску не пізніше 01 липня 2023 року дії:

– проведення документальних перевірок (передбачено, що такі перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності під час їхнього проведення безпечного доступу до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об'єктами оподаткування, а також до документів та іншої інформації, пов'язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів);

– перебігу строків, передбачених ПКУ (йдеться про строки подання податкової звітності, проведення перевірок, отримання податкової інформації контролюючими органами, проведення процедури адміністративного оскарження, надання ІПК тощо).

Не пізніше того ж 1 липня повинно бути скасовано:

– застосування спрощеної системи оподаткування у вигляді єдиного податку у розмірі 2 відсотків;

– можливість для фізосіб-підприємців – платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;

– незастосування відповідальності (штрафних санкцій) за порушення вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи (тобто щодо правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ; порядку використання РРО/ПРРО).

Також законопроектом передбачено:

– скасування/ненарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та пені, нарахованих згідно ППР, за умови сплати платником суми податкового зобов’язання (основного платежу), нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 01 липня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання ППР. При цьому сума сплаченого податкового зобов’язання не підлягає оскарженню;

–  врегулювання питання оподаткування податком на прибуток підприємств «перехідних» операцій з відвантаження (надання) товарів (робіт, послуг), які було розпочато в період сплати єдиного податку та завершено в період сплати податку на прибуток підприємств, з метою усунення подвійного оподаткування таких операцій цими податками;

– поновлення заборони на роботу програмних РРО в режимі офлайн без виданого діапазону фіскальних номерів;

– зміну визначення дати віднесення до податкового кредиту сум ПДВ по операціях з постачання послуг нерезидентом на митній території України (замість дати складення податкової накладної за такими операціями – дата подання/сплати за податковою декларацією з ПДВ, за якою нараховано податкові зобов’язання за такими операціями).

Як підприємцю самостійно орієнтуватися в законодавстві? Усі роз’яснення доступні в системі LIGA360:Підприємець. А ще система миттєво направлятиме сповіщення про зміни законодавства. Деталі за посиланням.

«Прийняття законопроекту сприятиме збільшенню надходжень до державного та місцевих бюджетів у 2023 році на суму близько 10 млрд гривень»,— пояснив міністр фінансів Сергій Марченко. «Законопроект не передбачає підвищення податків та не вводить нові ставки податків. Норми направлено насамперед, на повернення податкового законодавства до довоєнного стану. Зокрема, з 01 липня 2023 року обмежується дія окремих норм Кодексу, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України», — наголосив міністр.

Прийняття цього закону було умовою дотримання програми з Міжнародним валютним фондом, підкреслює нардеп Ярослав Железняк. Йдеться про виконання Україною зобов’язань у рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08 грудня 2022 року.

Іван Гоменюк,

юрист, м. Київ

Читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на платформі LIGA360. Менше часу на пошук - більше інформації та аналітики. Обирай вигідний тариф за посиланням.

 

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини