Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як фізособі здати квартиру в оренду через ФОП?

10.15, 5 вересня 2018
2365
0

Приводом для написання статті стало запитання до редакції: "Подружжя має квартиру, яку оформлено на дружину. Як можна здавати цю квартиру через чоловіка, який є ФОП на єдиному податку, група 3?".

Приводом для написання статті стало запитання до редакції: "Подружжя має квартиру, яку оформлено на дружину. Як можна здавати цю квартиру через чоловіка, який є ФОП на єдиному податку, група 3?".

У вказаній ситуації є кілька способів передання квартири чоловіку. Так, зокрема, нерухомість можна подарувати, здати в оренду, надати у безоплатне користування або передати в управління. Розгляньмо кожен варіант і податкові наслідки таких операцій.

Варіант 1. Дружина дарує квартиру чоловікові-ФОП

За загальним правилом майно, одержане платником податку як подарунок, належить оподаткувати ПДФО згідно з правилами, установленими для оподаткування спадку. Базою оподаткування при цьому є дохід у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна, а ставка податку залежить від особи обдарованого.

Якщо одержувачем подарунка є член сім'ї першого ступеня спорідненості (діти, подружжя, батьки), то подарунок оподатковують за нульовою ставкою (пп. "а" пп. 174.2.1 ПКУ).

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

(пп. 14.1.263 ПКУ)

Договір дарування обов'язково укладають у письмовій формі, і він підлягає нотаріальному посвідченню. Право власності на дарунок виникає з моменту його прийняття, зокрема вручення одарованому документів, що засвідчують право власності на майно.

Отже, якщо дружина подарує своєму чоловікові квартиру, то жодних податкових наслідків для подружжя така операція не матиме*.

* Роз'яснення з розділу 103.23 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ.

Надалі, використовуючи квартиру у підприємницькій діяльності, чоловік як ФОП-єдинник зобов'язаний буде сплачувати єдиний податок.

Плюси: немає податків.

Мінуси: потрібно чітко усвідомлювати наслідки дарування нерухомості та довіряти тому, кому буде подарована квартира.

В продовженні статті "Як фізособі здати квартиру в оренду через ФОП?" розглянуто інші варіанти здавання квартири.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему