Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Довідка МСЕК та індивідуальна програма реабілітації осіб з інвалідністю: навіщо потрібні роботодавцю

11.30, 30 жовтня 2018
9780
0

Основні моменти читайте в статті.

Хто встановлює інвалідність особам

Експертизу професійної придатності повнолітніх осіб з інвалідністю проводять медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). До роботи цих комісій залучають фахівців з інженерної психології (психології праці) та психології професійного відбору, педпрацівників, які займаються навчанням і професійною підготовкою осіб з інвалідністю, фахівців держслужби зайнятості. Засади й організацію роботи та права й обов'язки комісії МСЕК визначено в Положенні № 1317.

Висновок МСЕК щодо професійної придатності особи з інвалідністю вносять до ІПР особи з інвалідністю, і він є підставою для здійснення професійної орієнтації, професійної освіти та наступного працевлаштування, з урахуванням побажань і думки самої особи.

Рішення МСЕК обов'язкове для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, реабілітаційними установами незалежно від типу і форми власності (ст. 8 Закону № 2961).

Які документи підтверджують інвалідність працівника

Згідно з п. 24 Положення № 1317 у разі встановлення інвалідності (чи факту втрати професійної працездатності) МСЕК:

• видає довідку МСЕК та індивідуальну програму реабілітації - особі, якій встановлено інвалідність;

• надсилає в триденний строк виписку з акта огляду МСЕК - до органу, у якому особа з інвалідністю перебуває на обліку як отримувач пенсії чи державної соцдопомоги (щомісячного довічного грошового утримання), що призначається замість пенсії;

• надсилає разом із ІПР виписку з акта огляду МСЕК про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках і потреби в наданні додаткових видів допомоги - органу, що здійснює загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Копію ІПР надсилають також лікувально-профілактичному закладу й органу праці та соцзахисту населення за місцем проживання особи з інвалідністю...

Продовження матеріалу "Довідка МСЕК та індивідуальна програма реабілітації осіб з інвалідністю: навіщо потрібні роботодавцю" читайте за посиланням.

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему