Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Інвентаризація-2018: визначаємося зі складом комісії

11.30, 1 листопада 2018
767
0

В матеріалі розберемося з діяльністю інвентаризаційних комісій.

Спершу нагадаємо: ключова особливість щорічної інвентаризації полягає в тому, що за обсягом вона є суцільною, тобто охоплює всі активи й види зобов'язань підприємства незалежно від їх місцезнаходження.

До щорічних інвентаризаційних процедур зобов'язує передусім мета їх проведення - забезпечення достовірності даних бухобліку та фінзвітності.

Стартувати річна інвентаризація має з призначення відповідної інвентаризаційної комісії згідно з окремим наказом керівника підприємства.

Склад комісії

Згідно з п. 1 розд. ІІ Положення № 879 до складу інвентаризаційної комісії входять:

• представники апарату управління підприємства;

• представники бухгалтерської служби (у т. ч. аудиторської фірми, централізованої бухгалтерії, суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, яка здійснює ведення бухгалтерського обліку на підприємстві на договірних засадах);

• досвідчені працівники підприємства, обізнані в об'єкті інвентаризації, цінах і первинному обліку (інженери, технологи, механіки, виконавці робіт, товарознавці, економісти, бухгалтери).

За рішенням керівника підприємства до складу інвентаризаційної комісії може бути внесено членів ревізійної комісії господарського товариства.

Очолює таку комісію керівник підприємства (його заступник) або вповноважений керівник структурного підрозділу підприємства.

У разі проведення інвентаризації за судовим рішенням або на підставі належно оформленого документа органу, який згідно з законом має право вимагати проведення такої інвентаризації, посадові особи відповідного органу (за їх згодою) можуть бути присутні під час здійснення інвентаризації (абз. 4 п. 1 розд. ІІ Положення № 879).

Однак це не означає, що цих посадовців потрібно вносити до складу інвентаризаційної комісії. Цілком досить, щоб факт їхньої присутності було зафіксовано, скажімо, в актах інвентаризації. Для цього можна просто зробити запис, наприклад: "Інвентаризацію проводили в присутності представника ... (вказуємо орган, посаду та П. І. Б.)".

Що робити, якщо на підприємстві є лише директор

...

Також на цю тему читайте статті:

"Інвентаризація в бюджетників: процедура, строки, оформлення";

"Організаційні моменти проведення інвентаризації";

"Інвентаризаційна комісія: Хто? Де? Коли?";

"Гроші лічбу люблять: інвентаризуємо готівку та кошти на рахунках у банку";

"Дбаємо про достовірність фінзвітності - інвентаризуємо активи й зобов'язання";

"Інвентаризація витрат і доходів майбутніх періодів, резервів та забезпечень: небюджетна специфіка";

"Підбиваємо підсумки інвентаризації: лишки, нестача чи пересортиця?";

"Опис, прОтокол, здав, прИйняв...": оформлюємо результати інвентаризації".

Продовження матеріалу "Інвентаризація-2018: визначаємося зі складом комісії" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему