З 1 жовтня 2018 р. набув чинності Наказ № 773, який викликав чимало запитань у наших читачів. Воно й не дивно, адже Мінфін досить гучно проанонсував "революційні зміни" на своєму сайті. Відверто кажучи, дивує навіть сама назва анонсу: "Мінфін звільнив підприємців від щоденного вклеювання фіскальних звітних чеків у розрахункові книжки", оскільки фахівцям Мінфіну належало б знати, що до розрахункових книжок НІКОЛИ не вклеювали фіскальні звітні чеки (Z-звіти). Тож, як видно, не лише нам із вами варто знати, зокрема, ст. 2 Закону про РРО.
Проте на цей час окремі норми Наказу № 773 не узгоджуються з іншими нормами чинного законодавства.
Загалом зміни, унесені Наказом № 773, можна охарактеризувати відомим виразом "хотіли як краще, а вийшло як завжди". Звісно, зрушення є, проте надто вони вже неузгоджені, у чому ви можете переконатися самі.
Звертаємо увагу, що зазначені новації набирають чинності у два етапи: перша частина - з 01.10.2018, решта - зміни, пов'язані з веденням Реєстру примірників РРО та Реєстру ЦСО, - після затвердження та набрання чинності відповідними порядками. Тож зупинімося на головних чинних новаціях.
Якщо коротко, то Наказ № 773 нам дозволяє не вклеювати Z-звіти до КОРО, та й взагалі відмовитися від останньої. Проте не всім це можна робити...
У продовженні матеріалу "Революційні РРО/КОРО - покращення від Мінфіну: що потрібно знати" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте про інші зміни за посиланням. Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |