Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевірки дотримання законодавства про працю: працюємо на випередження

Самостійно здійснити перевірку вам допоможе саме ця стаття.

У зв'язку з посиленням здійснення контролю у сфері дотримання законодавства про працю, а саме враховуючи Розпорядження № 649-р про проведення починаючи з 5 жовтня 2018 р. комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення, рекомендуємо роботодавцям завчасно підготуватися до можливого проведення перевірки.

А саме на підставі аналізу законодавства, судової практики, практичних питань проведення перевірок рекомендуємо роботодавцю бути готовим до перевірки та оскарження її результатів.

Самостійно здійснити перевірку дотримання законодавства про працю на підприємстві

Усі питання, які можуть перевіряти інспектори праці, чітко регламентовано й визначено в Наказі № 1338, інші питання інспектори праці перевіряти не мають повноважень.

Зокрема, зазначеним Наказом затверджено всі форми документів, що складаються під час здійснення заходів державного нагляду й контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів. Відповідно, затверджено форми:

• Акта інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю;

• Акта за результатами проведення перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

А також визначено переліки питань, які вивчаються під час здійснення вказаних форм контролю (дотримання загальних вимог законодавства: колективний договір (за наявності), трудовий договір, робочий час...

Продовження матеріалу "Перевірки дотримання законодавства про працю: працюємо на випередження" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

На цю тему також будуть корисні статті:

"Трудові перевірки - 2018: процедурні нюанси";

"Проведення перевірок органами Держпраці";

"Проведення перевірок у сфері трудових відносин".

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему