Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рекламні агентства: облік за прямими договорами

У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне облік рекламних послуг за прямими договорами.

Податковий облік

Податок на прибуток

В обліку з податку на прибуток операції надання рекламних послуг за прямими договорами всі рекламні агентства відображають на підставі інформації з бухгалтерського обліку. Пов'язано це з тим, що жодних коригувань фінансового результату за такими операціями в ПКУ не передбачено. Це підтверджують і податківці (див., наприклад, ІПК ДФСУ від 14.07.2017 р. № 1193/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

Водночас інші операції рекламні агентства показують у загальному порядку, як і всі платники податку на прибуток. Тобто малоприбуткові платники (з річним доходом менше за 20 млн грн) відображають їх лише за правилами бухгалтерського обліку (пп. 134.1.1 ПКУ).

А ось високоприбуткові платники (з річним доходом понад 20 млн грн) коригують фінансовий результат до оподаткування на всі різниці, передбачені в ПКУ. Зокрема, за операціями з необоротними активами, використовуваними в господарській діяльності рекламного агентства, виконують коригування, передбачені ст. 138 ПКУ.

Щодо рекламних агентств спірний момент виникає з коригуваннями, передбаченими пп. 140.5.10 ПКУ. Згідно із зазначеною нормою фінансовий результат на суму безоплатно наданих товарів, робіт, послуг мають збільшити...

Продовження матеріалу "Рекламні агентства: облік за прямими договорами" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему