Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Інвестори реінвестують дивіденди в ТОВ: як оформити операцію

15.00, 19 березня 2021
214
0

У цій статті розповімо про те, як можливо оформити операцію зі збільшення статутного капіталу за рахунок інвесторів.

Учасники товариства приймають рішення щодо реінвестиції дивідендів у специфічних ситуаціях, зокрема, коли необхідно збільшити статутний капітал. Наразі є й альтернативний варіант такого збільшення, але він не відрізняється чіткістю в оподаткуванні.

Що належить до реінвестиції дивідендів

Поняття реінвестиції містить лише пп. "в" пп. 14.1.81 ПКУ. Згідно з указаною нормою реінвестиції - господарські операції, що передбачають здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій.

На підставі цього можна дійти висновку, що в разі реінвестиції дивідендів на загальних зборах учасників товариства приймають такі рішення:

1) про розподіл чистого прибутку товариства (п. 12 ч. 2 ст. 30, ч. 2 ст. 31 Закону № 2275);

2) про виплату дивідендів (п. 12 ч. 2 ст. 30, ч. 2 ст. 31 Закону № 2275);

3) про спрямування дивідендів на збільшення статутного капіталу товариства (ч. 2 ст. 26 Закону № 2275).

Візьміть до відома: перші два рішення приймають на загальних зборах учасників більшістю голосів усіх учасників товариства, які мають право голосу з відповідних питань (ч. 4 ст. 34 Закону № 2275). Водночас третє рішення належить приймати на загальних зборах засновників одностайно. Адже за нормами ч. 2 ст. 26 Закону № 2275 товариство виплачує дивіденди грошовими коштами, якщо інше не встановлено одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких узяли участь усі учасники товариства.

Зазначимо, що можливий варіант, коли дивіденди реінвестують не всі учасники ТОВ, а тільки ті, які висловлять це бажання. Закон № 2275, так само як і інші нормативні документи, не містить заборони на проведення таких дій. Тому можлива ситуація, коли дивіденди спрямовують на збільшення статутного капіталу щодо деяких учасників, а інші учасники отримують дивіденди, наприклад, коштами. Однак варто врахувати, що це призведе до порушення пропорцій часток у статутному капіталі й негативно вплине на оподаткування дивідендів у фізичних осіб - учасників товариства.

А ось якщо всі учасники ТОВ мають намір реінвестувати нараховані дивіденди, то пропорції їх часток у статутному капіталі ТОВ зазвичай не змінюються. Хоча є певні винятки.

Більш детально читайте у матеріалі за посиланням.

Також переглядайте статтю "Інвестори реінвестують дивіденди в ТОВ: облік та оподаткування".

Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.Инвесторы реинвестируют дивиденды в ООО: как оформить операцию

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему