Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оновлення Плану-графіка документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік: чи варто хвилюватись

16.20, 12 квітня 2021
1026
0

Розроблення й оприлюднення плану-графіка планових перевірок, а також оприлюднення оновленого плану-графіка таких перевірок прямо передбачено нормами ПКУ

29.03.2021 ДПСУ оприлюднила на своєму офіційному вебсайті оновлений станом на цей день План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік.

З оприлюдненої на сайті ДПСУ інформації випливає, що податківці оновили, зокрема, розділ IV - "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Дізнавшись про таку новину, платники ЄСВ захвилювалися і почали запитувати: невже це оновлення означає, що податківці дійсно мають намір уже проводити планові перевірки з ЄСВ, не дивлячись на наявний мораторій щодо таких перевірок?

Хочемо заспокоїти платників ЄСВ і пояснити таке.

Насамперед слід нагадати, що документальні планові перевірки є одним із видів перевірок, які мають право здійснювати податкові органи відповідно до п. 75.1 ПКУ. А планові перевірки з питань ЄСВ податкові органи мають право проводити згідно зі ст. 13 Закону про ЄСВ.

Відповідно до п. 77.1 ПКУ для проведення планової перевірки має бути складено план-графік та оприлюднено на офіційному вебсайті ДПСУ.

Пунктом 77.2 ПКУ допускається можливість внесення змін до плану-графіка проведення перевірок. Оновлений план-графік також має бути оприлюднено на офіційному вебсайті ДПСУ.

Отже, розроблення й оприлюднення плану-графіка планових перевірок, а також оприлюднення оновленого плану-графіка таких перевірок прямо передбачено нормами ПКУ та з боку податкових органів є звичайною реалізацією їх повноважень.

При цьому звертаємо увагу, що запроваджені у зв'язку з карантином обмеження, заборони та мораторії не стосуються повноважень податкових органів щодо розроблення й оприлюднення плану-графіка планових перевірок, а також щодо оприлюднення оновленого плану-графіка. Інакше кажучи, карантинні обмеження не забороняють податківцям складати й оновлювати відповідно до вимог законодавства план-графік податкових перевірок.

Разом з тим сам факт оприлюднення плану-графіка чи оновлень до нього не означає, що податкові органи мають право та проводитимуть планові перевірки з питань ЄСВ тих платників, яких включено до плану-графіка.

Більш детально читайте за посиланням.

Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему