Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Офшоринг vs оншоринг vs ніаршоринг - сторінка видання ВІСНИК МСФЗ

Різні організації матимуть різні міркування та пріоритети, що й буде визначальним під час вибору між офшорингом, оншорингом і ніаршорингом

Попри наявність підприємницького таланту в більшості бізнесменів вони зовсім не обов'язково мають можливість виконувати всі завдання самостійно. Та й практична реалізація всіх тактик самостійно може зупинити зростання бізнесу. Натомість, передаючи повсякденні бекофісні обов'язки, власник бізнесу може зосередитися на отриманні доходу.

Однією з переваг аутсорсингу є те, що завдяки йому організація може досягти бізнес-цілей одночасно зі збільшенням вартості бренду, всебічною ресурсною базою та помірним ризиком.

Зважаючи на те, що аутсорсинг працює на користь суб'єкта господарювання, належить вирішити, яка його модель найкраще підходить для того чи іншого бізнесу з огляду на його бізнес-моделі, переваг і недоліків.

Так, офшоринг відомий як найбюджетніший підхід до аутсорсингу. Компанії здійснюють офшорні процеси для передання підрядникам постачальників у віддалених країнах, зазвичай в Індію, Китай чи Філіппіни, де фонд кадрів заповнений, а витрати низькі. Різниця в часових поясах тут відіграє значну роль із погляду забезпечення цілодобової роботи бізнесу.

Ніаршоринг - аутсорсинг у країну, яка відносно близька до основної країни провадження господарської діяльності. У контексті західноєвропейських організацій підхід "найближчих відносин" зазвичай стосується Східної Європи та Туреччини (можливо, для деяких країн також Північної Африки). Щодо організацій, розташованих у Північній Америці, то ніаршоринг зазвичай зосереджено в Мексиці, Коста-Риці чи інших сусідніх країнах Центральної Америки.

Оншоринг - це переважно аутсорсинг в інше місто країни. Використовуючи цей підхід, компанії не стикаються з ризиками, пов'язаними з офшорингом, як-от культурні відмінності чи іноземна політика оподаткування, не кажучи вже про те, що вони інвестують в економіку своєї країни.

Який вид аутсорсингу обрати - офшоринг, оншоринг чи ніаршоринг?

Про переваги та недоліки кожного з них, а також про інші події у світі МСФЗ розповідається на сторінках липневого випуску видання ВІСНИК МСФЗ.

Спробуйте тестовИЙ доступ і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему