Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Е-трудова книжка: що робити з новими записами в паперовій формі

16.00, 30 серпня 2021
3354
0

Чи потрібно надалі подавати до ПФУ скан-копії сторінок цих трудових книжок із новими записами – про переведення працівників на іншу постійну роботу та про звільнення

З 10 червня 2021 року облік трудової діяльності застрахованих осіб здійснюють на підставі даних, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр). Адже з указаної дати особа в разі працевлаштування зобов'язана надавати:

• трудову книжку (у разі наявності) або

• відомості про трудову діяльність із Реєстру (ст. 24 КЗпП з урахуванням змін, унесених Законом № 1217).

Також із 10 червня 2021 року роботодавці не зобов'язані зберігати в себе трудові книжки новоприйнятих працівників (ст. 48 КЗпП).

Трудові книжки осіб, які були працевлаштовані до 10 червня, видають їм особисто під підпис після того, як роботодавець успішно подасть до Реєстру відомості з паперових трудових книжок (п. 2 розд. ІІ Закону № 1217). Для процесу оцифрування трудових книжок передбачено 5 років (до 10 червня 2026 року). Видавати трудову книжку працівнику до зазначеної дати необхідно в разі його звільнення.

Водночас працівникам, які бажають і надалі мати трудову книжку з усіма відповідними записами, надано право вимагати від роботодавця вносити до трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі. Відмовити роботодавець не може (ст. 48 КЗпП). До того ж за бажанням працівника паперову трудову книжку можна вести й після закінчення п'ятирічного терміну.

У п. 2.2 Інструкції № 58, яка на цей час залишається чинною, передбачено, що до трудової книжки працівника вносять:

• відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;

• відомості про нагородження та заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі й інші заохочення відповідно до чинного законодавства України;

• відомості про відкриття, на які видано дипломи, про використані винаходи та раціоналізаторські пропозиції та про виплачені внаслідок цього винагороди.

Отже, якщо трудова книжка працівника (прийнятого на роботу до 10 червня 2021 року) залишається в роботодавця, то на вимогу співробітника необхідно й надалі вносити відповідні записи до неї.

Детальніше викладено у матеріалі за посиланням. Більше аналітики в LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Усі переваги дізнайтеся за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему