Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що змінює єврогармонізація митного законодавства

12.10, 9 жовтня 2023
297
0

Із 7 листопада 2023 року на виконання Плану гармонізації митного законодавства України до митного законодавства ЄС суттєво зміняться умови митного контролю та оформлення як імпортних, так і експортних вантажів. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація (ЕВА).

Зокрема, компанії, які не встигли до 7 листопада 2023 року отримати відповідні спрощення та переваги, передбачені Митним кодексом України або Конвенцією про режим спільного транзиту (статус АЕО - авторизованого економічного оператора), будуть вимушені пред'являти товари митниці. Ідеться про необхідність доставлення товарів у зону митного контролю відповідних митниць, у яких проводиться митне оформлення.

В ЕВА звертають увагу, що імпортні декларації типу ЕА, які дозволяли завершувати митне оформлення не доставляючи товар на митницю, будуть скасовані. Також з МК буде виключено положення, які дозволяли не пред'являти експортний вантаж митниці.

Водночас у бізнес-спільноті констатують, що кількість компаній, які отримали спрощення, зростає дуже повільно, оскільки компанії не витримують критеріїв, передбачених для отримання статусу (зокрема, фінансові, необхідність змінювати системи обліку, що є досить затратною процедурою, тощо).

На думку Асоціації, така ситуація може означати, що більшість вантажів буде відправлено на повний огляд.

Водночас видається, що митна служба, термінали все ж не готові до такої кількості перевірок одночасно - як через інфраструктуру, так і через людський ресурс. Тож країна може зіштовхнутись із ситуацією суттєвих черг на кордонах.

ЕВА

Беручи до уваги явну непідготованість інфраструктури наявних митних терміналів, що не розрахована на значне збільшення кількості вантажних автомобілів, які одночасно перебуватимуть у зонах митного контролю, а також значну вартість послуг комерційних митних терміналів (перебування на території), експерти наголошують на необхідності створення в кожному регіоні додаткових зон митного контролю на територіях, що є державною власністю, для забезпечення безкоштовного митного контролю.

Також бізнес-спільнота напрацювала зміни до порядку отримання спрощень, передбачених постановою КМ від 27.09.2022 р. № 1092, і сподівається, що прийняття цих змін (які спрощують процедуру отримання АЕО) значно збільшить кількість компаній, які зможуть отримати спрощення. Тож від імені бізнесу Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд якнайшвидше прийняти ці зміни.

Крім того, експерти ЕВА вже кілька років поспіль наполягають на спрощенні вимог до критеріїв фінансової стійкості компанії-заявника та вимог до збереження інформації.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2023

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Олена Гармай ,

експертка

ЛІГА:ЗАКОН

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему