Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оподаткування українців за кордоном

18.00, 8 грудня 2023
714
0

Цьогоріч питання міжнародного оподаткування заграло ще яскравішими барвами, адже воно стало актуальним не тільки для великогабаритних бізнесів, а й для мільйонів простих громадян. До того ж з огляду на різноманіття юрисдикцій та ситуацій відповіді також варто шукати спільно. Тож вітчизняний Мінфін звернувся за поясненнями до міжнародних партнерів.

На підставі анкети з описом можливих ситуацій, у яких опинилися за кордоном громадяни України, та переліком питань, що виникають у зв'язку із цим, профільні відомства приймаючих країн надали відповіді.

У матеріалах закумульовано інформацію про:

• Наявність угоди про уникнення подвійного оподаткування з Україною.

• Спеціальні норми в податковому законодавстві, що застосовуються до громадян України у 2022 році.

• Визначення статусу податкового резидента для фізичної особи.

• Податки, що застосовуються в цих країнах.

• Оподаткування українських підприємств, які продовжують використовувати працю фізичних осіб, які вимушено переміщені з України.

• Усунення подвійного оподаткування.

• Дотримання податкових зобов'язань та звітності.

• Сплата належного податку.

• Наслідки недотримання правил оподаткування.

• Отримання сертифіката про резидентство.

• Посібник щодо податкових зобов'язань, доступний для фізичних осіб з України.

• Контактна інформація для звернення за підтримкою.

• Питання, що стосуються конкретних випадків.

Слідкувати за інформацією, що збирається за допомогою цієї анкети в розрізі країн, від яких отримані відповіді, можна на сайті Мінфіну за посиланням.

Зараз маємо інформацію від компетентних органів, зокрема, таких країн:

Німеччини;

Бельгії;

Данії;

Литви;

Австрії;

Португалії;

Італії;

Чехії;

Латвії;

Польщі.

Тут також доречно звернути увагу на особливості комунікацій переселенців із вітчизняними контролерами. Так, особа, яка перебуває за кордоном і не може прибути до відповідного контролюючого органу в Україні, може надіслати поштою на адресу ДПС письмове клопотання з проханням щодо реєстрації / унесення змін до ДРФО й отримання Картки платника податків. При цьому до клопотання необхідно додати Облікову картку за ф. № 1ДР/Заяву за ф. № 5ДР, на якій підпис фізичної особи повинен бути засвідчений у встановленому законодавством порядку, а також ксерокопію із чітким зображенням документа, що посвідчує особу, й інші документи, необхідні для реєстрації / унесення змін до ДРФО.

Розгляд звернень (клопотань) громадян, у тому числі звернення, які стосуються направлення поштою Картки платника податків особи, яка перебуває за кордоном та не може прибути до контролюючого органу в Україні, здійснюється в порядку, визначеному ст. 20 Закону України "Про звернення громадян" від 2 жовтня 1996 року № 393/96-ВР. Звернення розглядаються і вирішуються в термін не більше ніж один місяць від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше ніж п'ятнадцять днів від дня їх отримання (див. роз'яснення з категорії 116.09 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)).

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2023

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Олена Гармай,

експертка

ЛІГА:ЗАКОН

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. Отримайте доступ до видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, Вісник МСФЗ. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему