Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

КІК-звітування

12.00, 6 березня 2024
5396
0

Наразі триває кампанія подання контролюючими особами Звітів про контрольовані іноземні компанії за 2022 та 2023 звітні періоди.

Для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку контрольованої іноземної компанії (далі - КІК) звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період КІК, що закінчується протягом календарного року.

Обов'язок щодо подання Звіту про КІК установлено виключно для фізичних осіб - резидентів України, які є контролюючою особою на кінець звітного періоду

(ІПК ДПСУ від 11.01.2024 р. № 181/ІПК/99-00-24-03-03ІПК).

Першим звітним (податковим) роком є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року - звітний період, що розпочинається у 2022 році).

У відомстві також нагадують, що Звіт про КІК має бути подано одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи (для фізичних осіб) або податкової декларації з податку на прибуток підприємств (для юридичних осіб):

- для фізичної особи - до 1 травня 2024 року;

- для юридичної особи - до 1 березня 2024 року.

Звітність

У Звіті про КІК зазначають усю необхідну інформацію за результатами діяльності КІК відповідного звітного періоду (за даними бухгалтерського обліку та/або проміжної фінансової звітності).

Також у разі якщо така особа не має можливості забезпечити складання фінансової звітності КІК та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку КІК до дати граничного строку подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, така особа подає звіт про КІК за скороченою формою, який містить лише відомості, передбачені підпунктами "а" - "в" підпункту 392.5.3 пункту 392.5 статті 392 Кодексу.

У випадку подання Звіту про КІК за скороченою формою контролююча особа зобов'язана подати повний Звіт про КІК до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком.

Необхідно пам'ятати, що Звіт про КІК подають щодо кожної контрольованої іноземної компанії окремо та виключно в електронній формі (див. роз'яснення ДПСУ від 14.11.2023 та від 26.12.2023).

Електронні форми документів розміщено на вебпорталі ДПС в рубриці "Електронна звітність / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів" (форми J0108701 та F0108701

(https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/informatsiyno-analitichne-za/reestr-elektronnih-form-po/)

До звіту про КІК в обов'язковому порядку додають завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік.

Відповідальність

Пунктом 120.7 ПКУ встановлено фінансову відповідальність за податкове правопорушення, зокрема:

• неподання звіту про КІК тягне за собою накладання штрафу в розмірі 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня податкового періоду (у 2024 році - 302800 грн);

• несвоєчасне подання контролюючою особою звіту про КІК тягне за собою накладання штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого законом на 1 січня податкового року, за кожен календарний день неподання, але не більше 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого законом на 1 січня податкового року (у 2024 році - до 151400 грн).

Водночас підпунктом 54 підрозділу 10 розділу XX Кодексу встановлено, що:

• штрафні санкції та пеню за порушення вимог статті 392 Кодексу під час визначення та обчислення прибутку КІК не застосовують за результатами 2022 - 2023 звітних (податкових) років;

• до платника податків, його посадових осіб не застосовують за результатами 2022 - 2023 звітних (податкових) років адміністративну та кримінальну відповідальність за будь-які порушення, пов'язані із застосуванням норм статті 392 Кодексу.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2024

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Олена Гармай ,

експертка ЛІГА:ЗАКОН

Читайте всю бухгалтерську аналітику на єдиній платформі LIGA360. Отримайте доступ до видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, Вісник МСФЗ. А ще налаштуйте стрічку новин з найпопулярніших онлайн-ресурсів. Придбайте прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему