Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Миндоходов провело телефонну лінію по сплаті ЕСВ

24 жовтня 2013, 17:21
266
0
Реклама

Миндоходов опублікувало відповіді на питання телефонної лінії по сплаті ЕСВ.

1. Чи необхідно укладати з податковими органами нові договори для представлення звітності в електронній формі?

Якщо звіти в електронному вигляді подавалися в органи ПФУ, то ніяких договорів відносно представлення звітності робити висновок з податковими органами не вимагається. Договір полягає тільки у разі, коли звіт планується уперше представити в електронному вигляді.

2. ЕСВ, утриманий із зарплати працівників і нарахований на фонд оплати праці, необхідно сплачувати разом одним платіжним дорученням або окремим?

Нарахування і утримання ЕСВ сплачуються на один рахунок. Кількість платіжних доручень не має значення.

3. Чи повинне підприємство в платіжному дорученні при отриманні коштів на зарплату в призначенні платежу окремо вказувати суму ЕСВ, утриманого з працівників, і окремо - нарахованого на заробітну плату?

Ні, необов'язково їх розділяти в розрізі сум. Але це можна робити для цілей аналітичного обліку і зручності контролю банком за сплатою внеску.

4. Підприємство поміняло місцезнаходження: переїхало з одного району Києва в іншій. Куди сплачувати ЕСВ?

У разі зміни в звітному періоді страхувальником місцезнаходження звіт за цей період (з першого до останнього календарного числа) подається в податковий орган по новому місцю обліку. Тобто звітність по ЕСВ і його сплата здійснюються по новому місцезнаходженню.

5. Чи можна не подавати звітність по ЕСВ підприємству, що не здійснює діяльність?

Юридичними особами, що не використовують найману працю фізичних осіб, звіт по ЕСВ не подається.

6. Чи можна подавати звітність по ЕСВ тільки в паперовому виді, якщо кількість працівників не перевищує 5 чоловік?

Звіт по ЕСВ подається одним з наступних способів :

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови по реєстрації електронного підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях, завірених підписом керівника і друком, разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

- на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.

7. Підприємство у вересні при виплаті авансу за вересень сплатило ЕСВ на рахунки ПФУ. Вони будуть зараховані в рахунок сплати внеску за вересень або треба писати для цього заяву?

Зарахування буде здійснено органами ПФУ і Миндоходов і не вимагає втручання підприємства.

8. Підприємство в жовтні при виплаті зарплати за вересень сплатило ЕСВ на рахунки ПФУ. Вони будуть зараховані в рахунок сплати внеску за вересень або треба писати для цього заяву?

Суми ЕСВ, помилково сплачені на рахунки органів ПФУ, будуть зараховані на рахунки органів Миндоходов органами Держказначейства.

9. Минулого року отримана довідка в ПФУ на право отримання заробітної плати у банку без перевірки розміру ЕСВ. Термін її дії ще не збіг. Чи треба її оновлювати в місцевому податковому органі?

Ні, довідка дійсна до закінчення терміну її дії.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини