Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Миндоходов роз'яснило нюанси сплати авансів по податку на прибуток

29 листопада 2013, 13:16
196
0
Реклама

Миндоходов у узагальнювальній податковій консультації відносно сплати авансових внесків по податку на прибуток відмітило наступне.

Якщо підприємство одночасно здійснює діяльність, звільнену від оподаткування на прибуток, і діяльність, що оподатковується, то отриманий від пільгових операцій дохід враховується при визначенні критерію в 10 млн. грн.

Вартість торгових патентів не зменшує авансові внески впродовж року, а враховується в зменшення податкових зобов'язань по податку на прибуток в декларації за рік.

Платник не має права добровільно відмовитися від сплати авансових внесків і подавати щоквартальну звітність.

Підприємство, яке почало процедуру ліквідації, припиняє сплачувати авансові внески в місяці, в якому органу Миндоходов подається ліквідаційний баланс. Нараховані таким платником авансові внески враховуються в зменшення задекларованих зобов'язань в останній декларації по податку на прибуток.

Платник, що перейшов із загальної системи оподаткування на спрощену починаючи з 1 січня 2013 року, звільняється від обов'язку сплати авансових внесків в 2013 році.

Платник звільняється від сплати авансових внесків починаючи з першого місяця кварталу, в якому він переходить на спрощену систему оподаткування.

Платник, який перейшов на сплату ФСН з 1 січня 2013 року (подав декларацію по ФСН до 20 лютого), припиняє сплачувати авансові внески починаючи з березня 2013 року, а нараховані в картці особового рахунку авансові внески за січень і лютий 2013 року підлягають анулюванню і можуть бути повернені платникові.

Платник, який за підсумками минулого року мав дохід понад 10 млн. грн., але не отримав прибутку, а за підсумками I кварталу поточного року прибуток отримав:

- не повинен подавати декларацію за I квартал і сплачувати податок;

- повинен подавати декларації і сплачувати податок за перше півріччя, три квартали і рік.

Платник авансових внесків, що отримав за підсумками I кварталу збиток від усіх видів діяльності (негативне значення рядка 7 декларацій по податку на прибуток), а від діяльності, що патентується, - прибуток, декларацію за I квартал не подає і продовжує сплачувати авансові внески.

Якщо страхова компанія, що сплачує авансові внески, за підсумками I кварталу звітного року не отримує прибуток або отримує збиток від іншої діяльності, не пов'язаної із страховою, така компанія не звільняється від обов'язку сплачувати авансові внески в II - IV кварталах.

Платник авансових внесків, який за підсумками I кварталу отримав збиток і скористався правом подати податкову декларацію за I квартал, припиняє сплату авансових внесків в II - IV кварталах починаючи з квітня і зменшує нараховану суму податку в деклараціях по податку на прибуток за квартал, перше півріччя, три квартали і рік на суму авансових внесків за січень-березень (таблиця 1 додатка ЗП).

Платник не має права припинити сплачувати авансові внески в II - IV кварталах на підставі збиткового фінансового результату за I квартал, визначеного за правилами бухгалтерського обліку.

Авансові внески вважаються погодженими грошовими зобов'язаннями. Відповідальність за їх несплату або несвоєчасну сплату передбачена ст. 126 НКУ (штрафи у розмірі 10 % і 20 % сум недоплати при затримці до 30 календарних днів або більше, відповідно). Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня за кожен день прострочення.

Якщо платник авансових внесків, який припинив їх сплату починаючи з квітня на підставі збитків за підсумками I кварталу звітного року, надалі за цей звітний період подав уточнюючий розрахунок, в якому об'єкт оподаткування має позитивне значення, не звільняється від обов'язку сплачувати авансові внески. Такий платник повинен сплатити усю суму такої недоплати за усі місяці і штраф у розмірі 3 % до представлення уточнюючого розрахунку. При цьому він подає тільки річну декларацію.

При розрахунку розміру авансових внесків враховуються виправлені показники декларації по податку на прибуток за результатами перевірок контролюючих органів, що вплинули на розмір податкових зобов'язань за рік (наказ від 22.11.2013 р. № 698).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини