З 1 січня 2014 року реєстрація платників єдиного податку здійснюється на основі:
- реєстраційної заяви в паперовому виді, поданого в орган Миндоходов;
- електронних копій відсканованих реєстраційних заяв, які передаються держреєстратором в Миндоходов з відомостями з реєстраційної картки на проведення держреєстрації;
- реєстраційної заяви в електронному вигляді (з дотриманням умов відносно реєстрації електронного цифрового підпису особи, відповідальної за заповнення заяви).
За відсутності підстав для відмови, контролюючий орган впродовж 2-х робочих днів з дня вступу заяви зобов'язаний зареєструвати суб'єкт господарювання платником єдиного податку. За наявності таких підстав, впродовж того ж терміну надається письмова мотивована відмова, яка може бути оскаржена суб'єктом господарювання в установленому порядку.
Отримання виписок з реєстру не є обов'язковим для платників єдиного податку, оскільки дані з реєстру платників єдиного податку і інформація про осіб, реєстрація яких анулювана, щодня оприлюдняться на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців і на власному офіційному сайті Миндоходов.
У разі отримання виписки з реєстру единщиков і при відмові від спрощеної системи оподаткування, свідоцтво платника єдиного податку підлягає обов'язковому поверненню контролюючому органу, який його видавав.
Для підтвердження реєстрації платника єдиного податку Миндоходов рекомендує, до прийняття відповідних нормативних актів, надавати платникам, що звернулися, тимчасові витримки, в яких обов'язково повинна міститися наступна інформація :
- дата (період) вибору або переходу на єдиний податок;
- ставка і група платника єдиного податку;
- вид діяльності для 1 і 2 груп (код КВЕД і назва виду діяльності);
- для анулюваних - дата виключення з реєстру (лист Миндоходов від 23.01.2014 р. № 1538/7/99-99-17-02-02-17).