На питання, чи можуть два підприємці, що торгують різними видами товарів у власних відділах в одному приміщенні, використовувати один платіжний термінал на двох, Мінекономрозвитку в листі від 27.02.2014 р. № 3502-05/6440-08 відповіло наступне.
Підприємництво здійснюється на основі самостійного формування підприємцем програми діяльності, вибору постачальників і споживачів вироблюваної продукції, залучення матеріально-технічних, фінансових і інших видів ресурсів, використання яких не обмежене законом, встановлення цін на продукцію і послуги відповідно до закону і комерційного розрахунку і власного комерційного ризику.
На сьогодні встановлення електронних платіжних засобів суб'єктам господарювання здійснюється банківськими установами на договірних умовах.
Статтею 627 Цивільного кодексу встановлено, що сторони є вільними при укладенні договору, виборі контрагента і визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності і справедливості.
В той же час, Мінекономрозвитку відмітило, що листи відомства носять роз'яснювальний і інформаційний характер і не встановлюють правових норм.
Виходячи з отриманої відповіді, Мінекономрозвитку не заперечує можливість використання одного платіжного терміналу двома підприємцями.
Від себе додамо, що не Закон про РРО, ні Закон про платіжні системи не містять обмежень відносно використання одного платіжного терміналу двома підприємцями. Головне, щоб програмне забезпечення платіжного терміналу підтримувало таку можливість.