За загальновстановленим правилом підприємці I і II груп без найнятих робітників звільняються від сплати єдиного податку впродовж одного календарного місяця в рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листа (листка) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
При цьому податківці відмітили, що окремого терміну подачі заяви про період щорічної відпустки і терміну втрати працездатності не передбачено.
Враховуючи вищевикладене, щоб уникнути порушення терміну сплати авансових платежів Миндоходов рекомендує подавати заяву на відпустку до його початку, а заява відносно терміну втрати працездатності з обов'язковим додатком копії листка непрацездатності - відразу після закінчення лікарняного.
Важливий нюанс: якщо під час відпустки або лікарняного підприємець отримує дохід, то за такий період йому доведеться сплатити єдиний податок, оскільки отримання коштів є підтвердженням ведення діяльності. Вказане не відноситься до передоплат і післяплати, оскільки законодавство не встановлює яких-небудь обмежень із цього приводу.
Відносно заповнення поля "Місце роботи" в лікарняному листі, податківці відмітили наступне: лікар або молодший медичний працівник, який заповнює листок непрацездатності, в полі "Місце роботи" вказує прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця і місце здійснення його діяльності.
Лист Миндоходов в м. Києві від 23.04.2014 р. № 832/0/26-15-17-03-14.