У ГФСУ запитали, чи вважатиметься додатковим благом найнятого робітника, спрямованого у відрядження, відшкодована працедавцем вартість квитка, якщо дати на нім і в наказі про відрядження не співпадають.
Згідно Інструкції про службові відрядження дата на транспортному квитку повинна співпадати з датою вибуття працівника у відрядження згідно з наказом про відрядження. Точно також дата на транспортному квитку повинна співпадати з датою прибуття працівника з відрядження згідно з наказом про відрядження.
У загальний дохід оподаткування платника включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, окрім тих, які обов'язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування.
Отже, відшкодована працедавцем вартість квитка, в якому дата прибуття/вибуття не співпадає з наказом про відрядження найнятого робітника, вважатиметься додатковим благом платника податків і включатися до складу його загального місячного (річного) доходу оподаткування.
З таким роз'ясненням ГФСУ можна ознайомитися в системах ЛІГА :ЗАКОН.