Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто з чиновників до завершення АТО отримуватиме "голий" оклад

9 жовтня 2014, 12:45
216
0
Реклама

В результаті ухвалення Закону № 1622 члени Уряду, керівники центральних органів виконавчої влади (ЦОИВ) і інших державних органів, а також народні депутати України до завершення АТО свою заробітну плату повинні отримувати виключно у розмірі посадового окладу. Тобто таким особам не нараховуються доплати і надбавки, премії і не робиться індексація їх заробітної плати.

Фахівці Минсоцполитики постаралися обкреслити коло посадових осіб, на яких поширюється норма, що обмежує зарплату одним посадовим окладом до завершення АТО.

Отже, до членів Уряди відносяться: Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри і міністри. Ці посади є політичними і на них не поширюється ні трудове законодавство, ні законодавство про держслужбу.

Керівник ЦОИВ (який не є міністром) - цей посадовець, який очолює ЦОИВ, здійснює керівництво його діяльністю і, крім того, є державним службовцем.

Щоб розібратися з тим, хто ж такі керівники інших державних органів, фахівці Минсоцполитики пройшлися по усіх трьох гілках влади (законодавчою, старанною і судовою) і власне констатували той факт, що чинне законодавство не трактує поняття "Державний орган".

В той же час, вони зробили висновок, що термін "державні органи" ширші, ніж термін "органи державної влади", оскільки окрім органів законодавчої, старанної і судової влади охоплює також інші органи.

Під такими іншими державними органами маються на увазі ті органи, які не відносяться ні до однієї з вказаних гілок влади, але здійснюють певні державні функції. А їх керівники, відповідно, наділені представницькими, нормотворчими, контрольними і старанними функціями, зокрема: прийняття владних (обов'язкових до виконання) приписів (видання правових актів), організація і контроль за їх виконанням.

У круг інших державних органів, згідно Конституції України, входять такі органи, як: ЦВК, Нацбанк, Рахункова палата, Генпрокуратура, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, оскільки їх правові основи діяльності встановлюються окремими законами.

Таким чином, разом з керівниками органів виконавчої влади, під зарплатове обмеження потраплять і керівники інших держорганів, зокрема, згаданих вище.

Роз'яснення Минсоцполитики від 09.09.2014 р. № 3761/0/10-14/13.

Ознайомитися із статтею "Хто з чиновників до завершення АТО отримуватиме "голий" оклад" Ви можете в електронному виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 41, жовтень 2014). Стаття доступна тільки для передплатників видання. Якщо Ви ще не виписуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номеру чи підпишіться на видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини