Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи складати розрахунок коригування в разі переведення боргу за отриманим авансом на нового боржника

23 листопада 2017, 09:00
447
0
Реклама

Підприємство планує підписати з іншим підприємством договір поруки, згідно з яким інше підприємство (поручитель) бере на себе зобов'язання повернути кредитору суму попередньої оплати, що була отримана товариством від такого кредитора, або поставити йому товар.

Щодо цього було адресовано запит до ДФС, аби пояснити податкові наслідки з ПДВ і з податку на прибуток під час укладення договору про переведення постачальником товару (боржником) боргу за отриманим авансом на нового боржника з метою повернення авансового платежу покупцю або відвантаження товару.

ДФС в ІПК від 16.11.2017 р. № 2643/6/99-99-15-03-02-15/ІПК звертає увагу, що договір поруки, про який мовиться у зверненні, за своєю сутністю є договором заміни кредитора в зобов'язанні (переведення боргу).

Тож постачальник товару (боржник) на дату отримання від покупця авансових платежів за товар зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

Операція з переведення боргу від постачальника товару (боржника) на нового боржника не є об'єктом обкладення ПДВ.

Зважаючи на те що після переведення боргу постачальником (боржником) на нового боржника повернення авансового платежу таким постачальником покупцю товару не здійснюється, то законодавчі підстави для складання розрахунку коригування до податкової накладної на зменшення податкових зобов'язань із ПДВ у постачальника (боржника) відсутні, оскільки не виникає жодної з обставин, зазначених у п. 192.1 ПКУ.

Окрім того, положеннями ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на різниці по операціях за договором переведення боргу. Такі операції відображаються за правилами бухгалтерського обліку під час формування фінрезультату до оподаткування.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини