Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Збережено ще на півроку норму обов’язкового продажу надходжень в інвалюті в розмірі 50%

14 грудня 2017, 11:25
349
0
Реклама

НБУ зберіг вимогу до обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 50%, до якого її було знижено у квітні 2017 року.

Нагадується, що вимога до обов'язкового продажу надходжень установлюється на 6 місяців. Востаннє НБУ переглядав цю вимогу наприкінці травня 2017 року, і вона була встановлена на рівні 50% із 16 червня до 13 грудня 2017 року включно.

Рішення про збереження вимоги затверджено постановою Правління НБУ «Про запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов'язкового продажу таких надходжень» від 13.12.2017 р. № 129, яка набуває чинності 14 грудня 2017 року та діє до 13 червня 2018 року включно.

Як і раніше, уповноважений банк має попередньо зараховувати надходження в інвалюті, на які поширюється вимога, на окремий рахунок «Розподільчі рахунки суб'єктів господарювання». Наступного дня після зарахування цих коштів на розподільчий рахунок банк повинен здійснити їх обов'язковий продаж без доручення клієнта.

Водночас розширено перелік операцій бізнесу, надходження за якими не є обов'язковими до продажу. Відтепер вимога не поширюватиметься на перекази, що були здійснені банком за рахунок власних (не куплених) коштів клієнта, які повертаються іноземним банком.

Як і раніше, інвалюта, яка була куплена та повернена, може бути використана клієнтом протягом 7-ми днів після дня їх перерахування вповноваженим банком. На 8-й день після дня її перерахування такі надходження підлягатимуть обов'язковому продажу, якщо не перевищено 10-денний строк використання резидентом купленої іноземної валюти, як це передбачено відповідним нормативно-правовим актом НБУ.

Також НБУ розширює можливості для бізнесу достроково погашати кредити в іноземній валюті.

По-перше, розширено перелік випадків, коли бізнес може достроково погашати кредити й позики в іноземній валюті, отримані резидентами від нерезидентів. Відтепер достроково можна буде погасити кредит або позику, у реалізації якої повністю чи частково бере участь іноземна держава через уповноважених нею осіб (шляхом кредитування, страхування, гарантування).

По-друге, скасовано обмеження на максимальну суму переказів іноземної валюти для операцій уповноважених банків, які вони здійснюють на підставі індивідуальних ліцензій НБУ. Досі максимальний ліміт за такими операціями становив 50 тис. дол. США (в еквіваленті) протягом одного календарного місяця. Надалі банки зможуть проводити такі перекази інвалюти на суму, визначену в індивідуальній ліцензії.

Окреслені кроки з валютної лібералізації затверджено постановою Правління НБУ від 12.12.2017 р. № 128, яка набуває чинності 14 грудня 2017 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини