Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Анульовано ПДВ-реєстрацію: за товарною дебіторкою нараховуємо ПДВ-зобов’язання

20 грудня 2017, 09:15
357
0
Реклама

Якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник ПДВ в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов'язаний визначити податкові зобов'язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи зі звичайної ціни відповідних товарів/послуг або необоротних активів (п. 184.7 ПКУ).

Зазначена норма не застосовується у випадку анулювання реєстрації як платника ПДВ унаслідок реорганізації шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Тобто платник ПДВ, у якого на дату анулювання реєстрації як платника ПДВ обліковується дебіторська заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами, за якими суми ПДВ було включено до податкового кредиту, повинен не пізніше цієї дати нарахувати податкові зобов'язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи з їх звичайної ціни, визначеної на момент такого нарахування.

Таке повідомлення на своєму офіційному веб-сайті опублікувало ГУ ДФС у Запорізькій області. У ньому ж податківці зазначили, що вимога нараховувати податкові зобов'язання за товарною дебіторською заборгованістю в разі анулювання платника ПДВ передбачена саме в п. 184.7 ПКУ. Хоча про дебіторку не сказано жодного слова.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини