Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У 2018 році розпочнеться медична реформа

20 грудня 2017, 10:45
836
0
Реклама

Ваш лікар

Реформа розпочнеться з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, щойно відчуєте необхідність в обстеженні або лікуванні.

У розвинених країнах лікарі первинної меддопомоги без госпіталізації вирішують до 80% медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найпоширеніших аналізів і ліків.

Усі ці послуги покриватимуться на 100% із державного бюджету. Ваш лікар стане агентом сім'ї у системі охорони здоров'я. Він слідкуватиме за здоров'ям і повністю забезпечуватиме первинну діагностику. Для цього лікар має бути мотивований, передусім - фінансово.

З 2018 року заклади первинної медичної допомоги, які уклали контракт із Національною службою здоров'я, почнуть отримувати фінансування за новою моделлю - щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі цього закладу підписали договір. Водночас розмір виплати на молодих людей та людей похилого віку суттєво відрізнятиметься з урахуванням збільшення кількості звернень у зв'язку з віковими особливостями.

Важливо пам'ятати: заклад первинної ланки отримує за вас кошти навіть тоді, коли ви здорові. Чим менше ви хворієте, тим менше в лікаря роботи, а доходи ті самі. Так ми стимулюємо лікарів дбати про своїх пацієнтів. Ця модель ефективно працює в усьому світі.

До обов'язків сімейного лікаря включатимуться:

• профілактика захворювань у груп ризику;

• вакцинація;

• видача медичних довідок та лікарняних листків;

• видача рецептів за програмою відшкодування вартості ліків «Доступні ліки», у т.ч. рецепти на ліки для хронічних хворих.

Педіатрія

Реформа первинної ланки не скасовує педіатрів. Навпаки - педіатри отримають фінансові заохочення на тих же умовах, що й сімейні лікарі, адже так само є лікарями первинної медичної допомоги. При цьому річна фіксована виплата на кожну дитину буде навіть вища за середню.

Так само, як і сімейного лікаря, громадяни можуть обирати окремо педіатра для своєї дитини. Або обслуговуватися всією сім'єю в одного сімейного лікаря. Проте Декларацію про вибір лікаря має підписати кожен член родини особисто.

Педіатр безоплатно вакцинує дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.

Екстрена допомога

Коли громадянину необхідна екстрена спеціалізована допомога, він звертається до будь-якого закладу екстреної допомоги. Лікування випадків, які загрожують життю, будуть покриті державою на 100%.

Спеціалізовані медичні заклади

Реформування моделі фінансування медичних установ спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги розпочнеться з 2020 року. До цього часу відбудеться реформування системи первинної допомоги та буде зібрана необхідна статистика, щоб утілити зміни на вторинній і третинній ланках. На рівні спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги держава сплачуватиме напряму медичному закладу за кожну надану медичну послугу за прозорими та єдиними для всієї країни тарифами. Тариф включатиме всі витрати: і на ліки, і на ремонт обладнання, і на роботу медиків.

Щороку обсяг послуг, гарантованих державою, та тарифи затверджуватимуться Верховною Радою в межах Державного бюджету, цей документ матиме назву програма медичних гарантій. Перша програма медичних гарантій буде ухвалена на 2020 рік. Усі тарифи будуть обґрунтованими та відкритими.

Це означає, що в рамках гарантованого державою пакета медичних послуг держава покриє 100% вартості лікування, включно з витратними матеріалами та ліками.

Червоний список послуг

Одночасно існуватиме так званий червоний список послуг, які не ввійдуть у державний гарантований пакет. Це можуть бути додаткові послуги та ті, які не є життєво необхідними. Наприклад: естетична стоматологія, пластична хірургія й інші. Вартість цих послуг громадяни сплачуватимуть самостійно.

Червоний список послуг так само змінюватиметься з року в рік, залежно від того, який обсяг послуг зможе гарантувати держава.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини