Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як діяти в разі втрати трудової книжки

28 грудня 2017, 09:15
411
0
Реклама

Особа, яка загубила трудову книжку (вкладиш до неї), зобов'язана негайно заявити про це роботодавцю за місцем останньої роботи.

Не пізніше 15 днів після заяви, а в разі ускладнення - в інші строки, роботодавець видає працівникові іншу трудову книжку або вкладиш до неї нового зразка з написом «Дублікат» у правому верхньому куті першої сторінки. Дублікат трудової книжки або вкладиш до неї заповнюються за загальними правилами.

Якщо працівник до влаштування на це підприємство вже працював, то під час заповнення дубліката трудової книжки в розділ «Відомості про роботу» у графу 3 спочатку вноситься запис про загальний стаж його роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджується документами.

Загальний стаж роботи записується сумарно, тобто зазначається загальна кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, у які періоди часу й на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

У дублікат трудової книжки має бути внесено інформацію про трудову діяльність, яка передувала роботі в останній організації та яку підтверджено документами.

Такими документами можуть бути засвідчені в установленому порядку:

• довідки про роботу в інших організаціях;

• копії наказів (розпоряджень) про прийняття, переведення, звільнення з попередніх місць роботи;

• дипломи (свідоцтва);

• довідки про періоди отримання допомоги по безробіттю;

• трудові договори про роботу у фізичних осіб, відомості з ПФУ за формами СЗВ-К і СЗІ-5 (перша містить відомості про стаж за той період, коли працівник іще не був зареєстрований у системі обов'язкового страхування пенсії, друга довідка є вже випискою з особового рахунка працівника).

Роботодавець зобов'язаний сприяти працівникові в одержанні документів, які підтверджують стаж його роботи, що передував влаштуванню на це підприємство.

Якщо роботодавець вже не існує, тобто суб'єкт господарювання ліквідований, то потрібно направляти запит в архів, де зберігаються документи цієї організації. Архів видасть довідку, яка буде одним із документів, що підтверджують стаж.

Ця інформація є необхідною для визначення тривалості страхового стажу як для призначення пенсії, так і для призначення допомоги по безробіттю або з тимчасової непрацездатності.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини