Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін презентував план упровадження основних реформ у системі охорони здоров’я

29 грудня 2017, 10:00
417
0
Реклама

Ключовим для впровадження реформи фінансування системи охорони здоров'я в Україні є сьогоднішнє рішення Уряду про затвердження Положення про Національну службу здоров'я України - національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров'я та закуповуватиме в них послуги з медичного обслуговування населення.

Документ набере чинності після підписання Президентом законопроекту № 6327, і від цього залежать строки впровадження реформи. На початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.

З липня 2018 року заклади первинної ланки в містах, громадах і районах, які приєднаються до реформи, отримають виплати за медичні послуги за кожного пацієнта від Національної служби здоров'я України. До цього часу всі медичні заклади країни отримуватимуть кошти, як і раніше - за субвенцією через місцеві бюджети. Заклади вторинної та третинної допомоги фінансуватимуться за субвенцією до кінця 2018 року.

Обрати свого лікаря та підписати Декларацію можна буде з 1 квітня. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається в пілотному режимі.

Затверджені новий перелік послуг первинної медичної допомоги та нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, направлення, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи.

Тепер для отримання ліцензії на власну медичну практику в сімейній медицині або педіатрії на процедуру в МОЗ потрібно буде витратити не 30, а всього 7 днів. Це - перший крок, і незабаром ця процедура буде ще більше спрощена.

У програмі «Доступні ліки» наступного року збільшиться кількість безкоштовних ліків - щонайменше на 10 препаратів - і з'явиться 2 додаткові діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу.

Також Уряд ухвалив низку технічних змін, які стосуються роботи та взаємодії аптек, виробників, дистриб'юторів і розпорядників бюджетних коштів: наступного року буде запроваджено електронну звітність та надано можливість реалізовувати залишки лікарських засобів за цінами попереднього періоду протягом 30 днів після визначення нових.

Нова постанова про направлення громадян України для лікування за кордон впроваджує кардинально нові принципи роботи Комісії МОЗ і чітко регламентує весь порядок направлення хворих українців у закордонні клініки для лікування. Сьогодні нарешті врегульовані питання строків розгляду справ, вибору клініки, розмежування функцій органів місцевого самоврядування та ЦОВВ щодо направлення на лікування за кордон. Удосконалений механізм фінансування та передбачена можливість залучення коштів для оплати лікування з благодійних фондів, коштів місцевих бюджетів, інших не заборонених законодавством джерел.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини