Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Увезення товарів у ручній поклажі: як митники контролюватимуть дотримання часових обмежень

12 січня 2018, 11:30
478
0
Реклама

Як раніше повідомлялося в новині, з 01.01.2018 в Україні застосовують правила оподаткування/звільнення від обкладення ПДВ операцій, які пов'язані з увезенням товарів у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі. 

Відповідно до пп. 191.2.3 ПКУоб'єктом обкладення ПДВ операцій з увезення товарів є

• сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 500 євро, при цьому базою оподаткування є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро, з урахуванням мита, яке підлягає сплаті; 

• сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, але фізична особа, що переміщує товар, була відсутня в Україні менш ніж 24 години або в'їжджала в Україну частіше ніж раз протягом 72 годин. Базою оподаткування в такому випадку є частина сумарної фактурної вартості цих товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, яке підлягає сплаті. 

ДФС України на своєму офіційному сайті доповнила, що посадові особи митниць ДФС моніторитимуть норми дотримання часових обмежень, а в разі перевищення - адміністрування ПДВ і ввізного мита здійснюватимуть на виконання ст. 374 МКУ. Згідно із законодавством, Держприкордонслужба, яка здійснює паспортний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України, безпосередньо в процесі здійснення такого контролю має інформувати посадових осіб органів доходів і зборів про громадян, які в'їжджають в Україну частіше ніж раз протягом однієї доби

Як зазначалося раніше, правила оподаткування товарів, що ввозяться фізичними особами через повітряні пункти пропуску на державному кордоні України, не змінювалисяБезмитний поріг становить 1000 євро. 

Проте якщо сумарна фактурна вартість увезених товарів перевищує еквівалент 1000 євро (відповідно до пп. 191.2.2 ПКУ), то у цьому випадку сплачується ПДВ. Своєю чергою, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро, з урахуванням мита, яке підлягає сплаті.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини