Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кого перевірятиме Держслужба з надзвичайних ситуацій у 2018 році

26.03.2018, 16:00
520
0

ДСНС не можуть бути допущено до перевірки суб'єктом господарювання якого не віднесено до високого ступеня ризику
ДСНС не можуть бути допущено до перевірки суб'єктом господарювання якого не віднесено до високого ступеня ризику

За участі Державної регуляторної служби України, критерії ризику були переглянуті і, на сьогоднішній день, до групи високого ризику потрапляє менше суб'єктів господарювання, які раніше мали високий ступінь ризику. Багато з тих суб'єктів, які раніше вважалися з високим ступенем ризику, тепер вже стали з середнім чи малим ступенем ризику. Однак у Плані комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік вони все ще фігурують як об'єкти з високим ступенем ризику, бо план формувався за старими Критеріями.

Оскільки постанова про виключення з мораторію (Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 18.12.2017 р. № 1104 набула чинності 23.02.2018) прийнята вже після затвердження нових Критеріїв ризику, то планові перевірки можуть проводитись у випадку, коли суб'єкти господарювання відносяться до групи з високим ризиком і за старими, і за новими Критеріями ризику.

Отже, фахівці ДРС вважають, що планові перевірки можуть проводитись у випадку, коли суб'єкти господарювання відносяться до групи з високим ризиком і за старими, і за новими Критеріями ризику.

Що робити підприємцю? Перевірити до якого ступеню ризику відноситься його підприємство за новими критеріями ризику, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 р. № 1043, які набули чинності 29.12.2017.

Якщо за новими Критеріями ризику суб'єкт господарювання не відноситься до високого ступеню ризику, але у Плані комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік передбачена планова перевірка його підприємства, то він має право не допускати перевірку, адже на нього розповсюджується мораторій.

Щоб убезпечити себе від помилки, ДРС та ДСНС рекомендує суб'єктам господарювання звернутися із запитом до ДСНС з проханням надати індивідуальне роз'яснення до якого ступеня ризику відноситься підприємство. Звертатись можна засобами електронного зв'язку на електронні поштові скриньки mev@mgs.gov.ua та dpn.dppb@mns.gov.ua, а у нагальних випадках - телефоном на номери +380 (44) 585 68 48 (Морщ Євген Володимирович) або +380 (44) 585 68 18 (Тимошенко Олег Володимирович).

Відповідь ДСНС буде підтверджуючим документом, який засвідчуватиме, до якого ступеня критеріїв ризику відноситься суб'єкт господарювання та чи може бути проведена перевірка.

У разі, якщо після отримання роз'яснень ДСНС у суб'єкта господарювання залишаються сумніви щодо дотримання органом державного нагляду (контролю) вимог чинного законодавства, пропонуємо суб'єктам господарювання звертатися за роз'ясненнями до Державної регуляторної служби України. Такі звернення приймаються на електронну поштову скриньку 23022018@drs.gov.ua.

Роз'яснення ДРС від 23.03.2018 р.


Увійдіть, щоб залишити коментар