Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Техогляд, тахографи та свідоцтва компетентності: які новації очікують водіїв у 2019-2022 роках

10 жовтня 2018, 17:00
13419
1
Реклама

Мінінфраструктури оприлюднило для обговорення законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони" nt4365.

Необхідність прийняття такого Закону пояснюється стрімким збільшенням кількості транспортних засобів та підвищення інтенсивності дорожнього руху призводить до росту кількості дорожньо-транспортних пригод (ДТП) та їх негативних наслідків.

В майбутній закон закладено такі положення.

Транспортні засоби комерційні, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та вантажів, повинні бути обладнані пристроями для обмеження швидкості з 01 липня 2019 року. Комерційний транспорт що здійснює внутрішні перевезення пасажирів та вантажів, повинен бути обладнаний пристроями для обмеження швидкості з 01 січня 2020 року.

Водії транспортних засобів комерційних повинні мати свідоцтво професійної компетентності:

· та/або внутрішні перевезення пасажирів та вантажів, повинні мати з 01січня 2020 року - для міжнародних перевезень пасажирів, вантажів;

· з 01 січня 2022 року - для внутрішніх перевезень пасажирів, вантажів.

Водії, які станом на 01 січня 2019 року здійснюють перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більше ніж дев'ять (з місцем водія включно) або перевезення вантажів автомобілем максимальною допустимою масою понад 3,5 тони та мають посвідчення водія відповідної категорії, вважаються такими, що пройшли початкову підготовку та отримують свідоцтво професійної компетентності на термін дії посвідчення водія відповідної категорії, але не більше п'яти років, без складання іспитів.

З 01 липня 2019 року транспортні засоби комерційні, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та вантажів, повинні бути обладнані цифровими тахографами. З 01 березня 2019 року транспортні засоби комерційні, що здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та вантажів, повинні бути обладнані тахографами:

· аналоговими або цифровими - транспортні засоби, зареєстровані до 16 червня 2010 року;

· цифровими - транспортні засоби, зареєстровані після 16 червня 2010 року.

Транспортні засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев'ять із місцем водія включно, що використовуються для забезпечення потреб, не пов'язаних із підприємницькою та/або господарською діяльністю, підлягають перевірці на придатність до експлуатації з 01 січня 2022 року.

Національна поліція України з 01 січня 2022 року здійснює контроль за дотриманням зазначених вимог на вулично-дорожній мережі.

Установити, що до 01 січня 2022 року перевірка придатності транспортних засобів до експлуатації, призначених для перевезення пасажирів із кількістю місць для сидіння не більше ніж дев'ять із місцем водія включно, що використовуються для забезпечення потреб, не пов'язаних із підприємницькою та/або господарською діяльністю, проводиться у разі:

· реєстрації/перереєстрації транспортного засобу ;

· зміни власника транспортного засобу;

· зміни або модифікації систем чи їх складових, що впливають на безпеку дорожнього руху або навколишнього природного середовища;

· виїзду транспортного засобу за межі зони митного контролю України (до 01 січня 2022 року - добровільно, а з 01 січня 2022 року - в обов'язковому порядку).

Акции БЗ, ИПС:

Читайте також статтю "Витрати на утримання вантажівки для ФОП-загальносистемника - табу" електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики інформаційно-правової системи "ЛІГА: ЗАКОН" - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини