Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Заповнюємо правильно податкову накладну на послуги з міжнародних перевезень

29 жовтня 2018, 08:30
1407
0
Реклама

На дату виникнення податкових зобов'язань платник ПДВ зобов'язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін (п. 201.1 ПКУ). При цьому операції з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським, річковим та авіаційним транспортом оподатковуються ПДВ за ставкою 0% (пп. 195.1.3 ПКУ). Як же у такому разі правильно заповнити податкову накладну?

Відповідно до норм Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307, при постачанні послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським, річковим та авіаційним транспортом платником ПДВ графи розділу Б податкової накладної заповнюються наступним чином:

• у графі 2 зазначається номенклатура послуг постачальника (продавця);

• у разі постачання послуги заповнюється графа 3.3, в якій зазначається код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг;

• у графах 4 та 5 - одиниця виміру товарів/послуг (умовне позначення і код) відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі - КСПОВО). У разі якщо послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання такої послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах, а графа 5 не заповнюється;

• у графі 6 - кількість (об'єм, обсяг) постачання послуг;

• у графі 7 - ціна постачання одиниці послуги без урахування ПДВ у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством;

• у графі 8 - код ставки ПДВ, за якою здійснюється оподаткування операцій з постачання послуг. У разі здійснення операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом платником ПДВ, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою, зазначається код ставки 902;

графа 9 не заповнюється;

• у графі 10 - обсяг постачання (база оподаткування) при здійсненні операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом, які підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою згідно з ПКУ.

До розділу А податкової накладної (рядки I - X) вносяться узагальнюючі дані, а саме:

• у рядку I зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті;

рядки II - VII не заповнюються;

• у рядку VIII зазначається загальний обсяг постачання послуг з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом за ставкою 0 % в розрізі коду ставки 902.

Роз'яснення з розділу 101.16 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

З порядком заповнення податкової накладної можна ознайомитися в матеріалах "Нова податкова накладна в зразках" і "Податкова накладна - 2017: порядок заповнення" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини