Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Інспекційний портал буде модернізовано

29 жовтня 2018, 14:15
269
0
Реклама

26 жовтня Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов підписав меморандум про взаєморозуміння між Мінекономрозвитку, Державною регуляторною службою України, Офісом ефективного регулювання BRDO та Проектом USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS". Меморандум передбачає модернізацію пілотного модулю Інспекційного порталу з метою удосконалення технічних і функціональних характеристик для подальшої передачі у власність держави України та впровадження системи у промислову експлуатацію.

Сьогодні Інспекційний портал inspections.gov.ua - це пілотний модуль інтегрованої автоматизованої системи держнагляду, передбаченою Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Наразі 26 інспекційних органів із 33 долучилися до роботи на порталі та відкрили інформацію про свої перевірки.

“Завдяки Інспекційному порталу ми зможемо перевести держрегулювання бізнесу на ризик-орієнтований підхід, коли здійснюється перевірка об'єктивних ризиків від бізнес-діяльності і за результатами якої можливо говорити як саме перевірка вплинула на зменшення цих ризиків. Сьогодні деякі інспекційні органи фіксують ті або інші порушення у 99% випадків. Це ставить питання щодо необхідності утримання цих інспекторів для держави, адже штрафи, які вони призначають, можна розсилати автоматично по пошті. Портал дає змогу знайти інформацію щодо всіх перевірок, що вже відбулись або будуть відбуватись, за яким алгоритмом, що саме буде перевірено, для чого, хто саме і коли саме має перевіряти. Це одна із тих речей, яку ми можемо зробити для боротьби із зловживаннями та корупцією”, - пояснив Максим Нефьодов.

Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна у свою чергу зазначила: “Реформа просувається, і її результати на сьогодні відчутні. Превенція порушень, а не покарання за вже встановлений факт порушення - це головне завдання держконтролю за ризик-орієнтованим підходом. Система держконтролю має працювати на те, аби стимулювати бізнес працювати безпечно та ефективно”.

Ознайомитись із можливостями Інспекційного порталу ви можете за посиланням: https://inspections.gov.ua.

Про те, який порядок складання плану-графіка проведення документальних перевірок суб'єктів господарювання читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини