Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд пояснив, як правильно тлумачити прийменник "до" з календарною датою

1 листопада 2018, 15:00
1492
0
Реклама

Відповідно до статті 116 ГПК перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Перебіг строку, закінчення якого пов'язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події. Останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію тільки в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

У постанові суд касаційної інстанції вказав наступне. Прийменник "до" з календарною датою в українській мові вживають на позначення кінцевої календарної дати чинності включно або виконання чого-небудь.

Водночас норми статей 165, 180 ГПК України не встановлюють обов'язку сторони подавати відзив на позову заяву та відповідно пред'являти зустрічний позов лише шляхом подання відповідної заяви безпосередньо до суду (канцелярії суду), а пред'явлення зустрічного позову не є тією процесуальною дією, що може вчинятися лише в суді у межах робочого часу суду, як цього вимагають норми частини 6 статті 116 ГПК України.

Навпаки, зі змісту пункту 1 частини 1 статті 178 ГПК вбачається право сторони надсилати суду (у том числі і за допомогою засобів поштового зв'язку - частина 7 статті 116 ГПК України) відзив на позовну заяву, а відповідно і зустрічний позов.

Отже, визначений місцевим судом в ухвалі термін для подання Відповідачем відзиву на позовну заяву - до 25.07.2018, передбачає право Відповідача до цієї дати включно пред'явити зустрічний позов, у том числі шляхом здавання відповідної заяви до відділення поштового зв'язку. А тому КГС дійшов висновку, що відповідач, здавши 25.07.2018 до відділення поштового зв'язку зустрічну позовну заяву у цій справі, не порушив визначений судом першої інстанції процесуальний строк для пред'явлення зустрічного позову.

Постанова ВСУ від 08.10.2018 р. у справі № 927/490/18

Читайте також статтю "Спливає строк позовної давності за отриманою працівником позикою. Як уникнути сплати ПДФО" газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини