Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Стажування без трудового договору - це порушення

9 листопада 2018, 14:00
473
0
Реклама

У листопаді 2016 року інспектори праці Управління Держпраці у Рівненській області позапланово перевірили ФОП.

Під час перевірки у магазині, де здійснює підприємницьку діяльність зазначений ФОП, було встановлено виконання продавцем трудових обов'язків на робочому місці.

Дана особа пояснила, що з 01 листопада 2016 року вона проходила стажування згідно з домовленістю з ФОП. Фахівці побачили у цьому факті порушення, адже законодавством стажування працівника на робочому місці без оформлення трудових відносин не передбачене, окрім випадків цільового направлення центрами зайнятості до роботодавців безробітних, які перебувають на обліку. На підставі виявленого було складено Акт, яким зафіксовано факт порушення ч. 3 ст. 24 КЗпП, тобто працівник був допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом. У грудні 2016 року було прийнято постанову про накладення штрафу у розмірі 43500 (сорок три тисячі п'ятсот) гривень.

ФОП звернувся з позовом про визнання її неправомірною та скасування. Рівненським окружним адміністративним судом у квітні 2017 року позов підприємця задовільнив повністю. Але суд апеляційної інстанції у січні 2018 року скасував дане рішення і прийняв нове, яким у задоволенні позову відмовив.

Колегія суддів прийшла до висновку, що продавець фактично виконувала обов'язки продавця в магазині, в якому здійснює свою підприємницьку діяльність ФОП, без оформлення трудового договору. 30 жовтня 2018 року Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив без змін рішення апеляційного суду. Цим було підтверджено правомірність позиції Управління Держпраці у Рівненській області стосовно того, що продавець працювала без оформлення трудового договору.

Завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Рівненській області відмічає: громадяни, які мають офіційний статус безробітного, можуть проходити стажування - професійне навчання працівників на виробництві, на тому чи іншому підприємстві за договором між роботодавцем, державним центром зайнятості і майбутнім працівником, що має статус безробітного. Після закінчення стажування підприємство зобов'язується працевлаштувати такого працівника.

У всіх інших випадках роботодавець зобов'язаний оформити працівника на роботу за трудовим договором в установленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції.

За даними ГУ Держпраці у Рівненській області.

Фактичний допуск до роботи не може підмінюватися стажуванням - читайте про це у матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини