Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Орендна плата: чи включається до складу доходу ФОП

14 листопада 2018, 15:00
279
0
Реклама

Оподаткування доходів, отриманих ФОП від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 ПКУ.

Орендар звільняється від обов'язку утримувати та сплачувати (перераховувати) ПДФО та ВЗ із суми доходів (орендної плати), які виплачуються ФОП відповідно до договору оренди при умові надання останньою документів, які підтверджують її статус самозайнятої особи.

Враховуючи норми п. 177.2 ПКУ, орендна плата, яку отримує ФОП (орендодавець) від орендаря на підставі договору оренди включається до складу доходу ФОП.

У разі відшкодування орендатором витрат на оплату спожитих комунальних послуг (опалення, електричної енергії, водопостачання, водовідведення), на підставі заключених договорів між надавачами послуг та фізособою, то такі доходи не є доходами від здійснення підприємницької діяльності ФОП, та включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи згідно з нормами ст. 164 ПКУ.

Відповідно до Порядку № 4, доходи, виплачені самозайнятій особі від здійснення господарської діяльності, зокрема, у вигляді орендної плати, зазначаються у Податковому розрахунку за ознакою доходу "157" (пп. 165.1.36 ПКУ), відшкодування орендатором витрат на оплату спожитих комунальних послуг (опалення, електричної енергії, водопостачання, водовідведення) відображається як додаткове благо за ознакою доходу "126" (пп. 164.2.17 ПКУ).

Liga:REPORT - інноваційний та безпечний онлайн-сервіс для формування та подання звітності для будь-якого бізнесу. Зручна система реєстрації податкових накладних: легко створювати (є підказки щодо заповнення); все в одному вікні; звірка з ЄРПН; масова відправка, а незабаром - контроль ризикованості блокування НН.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

При цьому пп. 168.1.1 ПКУ передбачено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

Індивідуальна податкова консультація від 10.09.2018 р. № 3913/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

Що є доходом підприємця на загальній системі оподаткування, які суми не включаються до складу доходу та як визначається дата отримання доходу, дізнайтесь із ситуації для бухгалтера "Доходи підприємця на загальній системі оподаткування".

Для отримання безкоштовного 3-денного доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступ до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини