Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Ризики застосування аутстафінгу: роз'яснює ДФС

16 листопада 2018, 11:40
445
0
Реклама

Cпеціалісти управління оподаткування податків і зборів з фізосіб ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі продовжують відстежувати поширену практику платників податків Херсонщини мінімізувати свої витрати шляхом тимчасового залучення до виконання робіт найманих працівників за договорами аутстафінгу.

Нажаль існують компанії - аутстафери, які фактично роблять вигляд, що оформлюють працівників у свій штат по всім правилам, а насправді просто беруть гроші з клієнтів за послуги аутстафінгу. А от про відповідальність за нарахування та перерахування податків та зборів з ПДФО, військового збору та ЕСВ у визначені законодавством терміни забувають.

Так, за результатами документальних позапланових виїзних перевірок ТОВ «А» та ТОВ «Б», що здійснюють діяльність у сфері реалізації автотранспорту та є офіційними дилерами відомих світових автовиробників, проведених спеціалістами управління у листопаді 2018 року, встановлено, що зазначені підприємства використовували працю найманих осіб за договором аутстафінгу з ТОВ «С» без належного оформлення трудових відносин та сплати податків і внесків до бюджету.

Підприємство «С» не надавало до органів ДФС звіти про суми нарахованої зарплати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ, податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку. Це свідчить про відсутність працівників (штатних та позаштатних) та сплати відповідних податків та внесків із виплаченої зарплати за договором аутстафінгу до бюджету.

Як наслідок, ревізори донарахували ТОВ «А» 732,2 тис. грн. (у тому числі штрафних санкцій - 278,4 тис. грн.) ПДФО, ЄСВ та військового збору, а ТОВ «Б» - 522,2 тис. грн. (у тому числі штрафних санкцій - 197,2 тис. грн).

За повідомленням ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі.

Акции БЗ, ИПС:

Що таке аутстафінг персоналу, як його використовувати та як оптимізувати бізнес-процеси на підприємстві за допомогою аутстафінгу читайте у ситуації "Використання праці працівників, працевлаштованих в іншого роботодавця".

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини