Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Декларант отримав відшкодування єдиного збору: чи буде база для оподаткування ПДВ

19 листопада 2018, 12:30
160
0
Реклама

Особа здійснює діяльність з надання послуг на території України по декларуванню товарів та інших супутніх послуг у галузі митної справи та має повноваження від власника вантажу на сплату єдиного збору, який справляється на митниці при переміщенні транспортних засобів та вантажів через державний кордон України. Кошти для проведення сплати єдиного збору перераховуються власником вантажу на поточний банківський рахунок такої особи окремо від оплати за послуги по декларуванню товарів.

Чи включається до бази оподаткування ПДВ, отримана від власника товарів сума відшкодування єдиного збору?

Чинне законодавство передбачає можливість (а не обов'язок) здійснення сплати єдиного збору іншою особою, яка уповноважена власником або перевізником на здійснення вказаного розрахунку з бюджетом та не встановлює обов'язок з його сплати солідарно з декларантом.

Оскільки власник вантажу відшкодовує (компенсує) вартість витрат по сплаті єдиного збору, такі витрати, відповідно до п. 188.1 ПКУ є складовою частиною послуг по декларуванню товарів та оподатковуються ПДВ в загальновстановленому порядку.

Див. ІПК ДФСУ від 12.11.2018 р. № 4786/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Більше інформації про визначення бази оподаткування ПДВ можна знайти в рубриці "Аналітичні матеріали"/"ПДВ"/"База обкладення з ПДВ" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини