Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Які наслідки продажу юрособою-єдинником нерухомості та земділянки

28 листопада 2018, 16:30
254
0
Реклама

Юрособа - єдинник групи 3 є власником нерухомого майна та земельної ділянки, які має намір продати. Про податкові наслідки у такій ситуації розповіли фахівці ДФСУ - див. ІПК від 17.10.2018 р. № 4457/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень п.п. 44.2, 44.3 ПКУ за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (пп. 296.1.3, п. 44.2 ПКУ).

В бухгалтерському обліку земельні ділянки та капітальні витрати на поліпшення земель, не пов'язані з будівництвом, згідно з п. 5 П(С)БО 7 "Основні засоби" класифікуються як основні засоби (підгрупа 5.1.1 групи 5.1 "Основні засоби").

Залишкова вартість - різниця між первісною (переоціненою) вартістю необоротного активу і сумою його накопиченої амортизації (зносу) (п. 4 П(С)БО 7).

При цьому згідно з п. 22 П(С)БО 7 вартість земельних ділянок не є об'єктом для нарахування амортизації в бухгалтерському обліку, тобто земельні ділянки не мають залишкової вартості.

Враховуючи вищевикладене, юридична особа у разі продажу земельної ділянки як окремого об'єкта власності включає до складу доходів усі надходження коштів, отримані від продажу такої земельної ділянки.

У разі продажу нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, у разі його використання більше одного року юрособа має включити до складу доходу різницю між сумою коштів, отриманою від продажу нерухомого майна, та його залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу (дати укладення цивільно-правової угоди).

Оподаткування доходу від реалізації нерухомого майна та земельної ділянки здійснюється на загальних підставах за обраною ставкою платника єдиного податку.

Пригадати основні принципи визнання доходу єдинниками можна, ознайомившись з матеріалом "Доходи єдинників груп 1-3: визначення, склад, дата визнання та облік" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини