Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Змінилася вартість товарів/послуг: на яку дату складати розрахунок коригування

30 листопада 2018, 12:00
227
0
Реклама

Після настання "першої події" (відвантаження товарів/постачання послуг або перерахування оплати за них) ціну на товари переглянули (або виявили в податковій накладній помилку не пов'язану зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг). Тепер постачальник і покупець (платники ПДВ) мають відкоригувати податкові зобов'язання і податковий кредит відповідно (п. 192.1 ПКУ). Для цього складають і реєструють в ЄРПН розрахунок коригування. На яку ж дату у цьому випадку потрібно складати розрахунок коригування?

Відповідаючи на це питання, податківці у першу чергу згадали про норми п. 187.1 ПКУ щодо дати виникнення податкових зобов'язань.

Так, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата "першої події", а саме:

• дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника ПДВ як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника ПДВ, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника ПДВ;

або

• дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником ПДВ.

При цьому в п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, (далі - Порядок № 1307) визначено: порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкової накладної, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.

На основі цієї норми, податківці зробили висновок, що у разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг розрахунок коригування потрібно складати на дату доплати/повернення коштів.

Таке повідомлення опублікувало на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує на святковий семінар для бухгалтерів
Дата: 13.12.2018
Поговоримо про: підсумки 2018 та прогнози на 2019 рік
Лектори: Юрій Циганок, Галина Зубар, Олександр Смирнов, Ірина Дмитраш та ін.
В програмі: фахові доповіді, цінні подарунки, шампанське та фото на згадку
Місце: м. Київ, вул. Антоновича, 52 (ДЕПО конференц-хол)
Замовити квиток можете
за посиланням або за номером телефону +38 (067) 703-01-01

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини