Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи врятує CMR з відміткою митниці від штрафу за порушення строків розрахунків

7 грудня 2018, 16:15
208
0
Реклама

У випадку ввезення продукції на територію України датою імпорту є дата надходження товару, фактичного перетину ним митного кордону, що підтверджується проставленням відповідних митних забезпечень на товаросупровідних та товарно-транспортних документах.

Для цілей валютного контролю свідченням завершення операції у разі імпорту продукції (якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню), і як наслідок зняття такої імпортної операції з валютного контролю, є наявність одного із типів МД, зазначеної у пункті 3.3 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ від 24.03.1999 р. № 136 (далі - Інструкція № 136).

У разі відсутності інформації про імпортну операцію в реєстрі митних декларацій банк, відповідно до розділу 5 Інструкції № 136, надає податковим органам інформацію про виявлені у звітному місяці факти порушень щодо ненадходження в законодавчо встановлені строки (або строки, визначені в висновках) виручки, товарів.

Зазначена інформація є підставою для організації заходів, передбачених пп. 78.1.1 ПКУ, зокрема щодо направлення запиту про надання пояснення та документального підтвердження такої інформації.

Водночас наявність на момент проведення документальної перевірки лише товаросупровідних та товарно-транспортних документів з відбитком штампу "під митним контролем", без оформленої митної декларації, яка є підтвердженням завершення імпортної операції та зняття банком такої операції з валютного контролю, може бути підставою для застосування санкцій, передбачених ст. 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР.

Відповідні роз'яснення надані фахівцями ДФСУ в ІПК від 03.12.2018 р. № 5081/6/99-99-14-06-02-15/ІПК.

Суб'єктам ЗЕД радимо ознайомитися з матеріалом "Закон про валюту: чи варто боятися нових правил валютного контролю" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини