Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Безоплатно передали обладнання у тимчасове користування: що з ПДВ

19 грудня 2018, 08:30
1189
0
Реклама

На виконання договору щодо надання послуг з мерчандайзингу, який укладений товариством із замовником таких послуг, товариство укладає угоди про надання маркетингових послуг із третіми особами - безпосередніми виконавцями цих послуг із безоплатним наданням у тимчасове користування відповідного обладнання без переходу права власності на нього.

По закінченню терміну угод щодо надання маркетингових послуг виконавці зобов'язані повернути обладнання.

Які у цьому випадку будуть ПДВ-наслідки?

Операція з безоплатної передачі обладнання для надання маркетингових послуг у строкове користування без переходу права власності на нього (договір позички) не є об'єктом оподаткування у розумінні п. 185.1 ПКУ, оскільки така операція не відповідає визначенню операцій з постачання товарів/послуг, наданому пп. 14.1.185 і пп. 14.1.191 ПКУ.

Водночас, операція платника ПДВ з надання позички, в тому числі на безоплатній основі, є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковується ПДВ за ставкою 20% виходячи з бази оподаткування визначеної відповідно до п. 188.1 ПКУ.

Див. ІПК ДФСУ від 07.12.2018 р. № 5162/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Про ПДВшні наслідки безоплатного передання товарів/послуг з переходом права власності ми розповідали в статті "Безоплатне передання: ПДВ-наслідки" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Новорічні знижки до 70%

Тільки до кінця цього тижня знижки на видання та системи ЛІГА:ЗАКОН. Хутчіше за покупками!

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини