Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Складаємо одну ПН на безоплатну передачу необоротних активів у держвласність

27 грудня 2018, 10:50
169
0
Реклама

Платник ПДВ здійснює безоплатну передачу необоротних активів у державну чи комунальну власність. Така операція звільняється від оподаткування ПДВ відповідно до пп. 197.1.16 ПКУ.

Як у цьому випадку правильно скласти податкову накладну та чи потрібно обсяги такої операції відображати в ПДВ-звітності?

Опис (номенклатура) товарів/послуг, необоротних активів у податковій накладній має відповідати формулюванню у первинних документах, складених згідно з вимогами бухгалтерського обліку за фактом здійснення господарських операцій.

При здійсненні операції з безоплатного постачання (передачі) необоротних активів, яка звільняється від оподаткування ПДВ, платник податку зобов'язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни одну податкову накладну. Зокрема, рядки I і IX розділу А та графи 7 і 10 розділу Б у такій податковій накладній не заповнюються.

Щодо відображення у податковій декларації з ПДВ обсягів безоплатного постачання (передачі) необоротних активів, яка звільняється від оподаткування ПДВ, то у цьому випадку обсяги зазначеної операції становлять 0 грн і відповідно у податковій декларації з ПДВ не відображаються.

Водночас слід зауважити, що у разі якщо придбані або виготовлені з ПДВ необоротні активи починають використовуватися платником податку в неоподатковуваних ПДВ операціях (у тому числі в операціях, що звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.16 ПКУ та/або в операціях, що не є господарською діяльністю, то у такого платника податку виникає обов'язок щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Див. ІПК ДФСУ від 13.12.2018 р. № 5220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Порядку складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми присвятили тему тижня "Нові ПН і РК" у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія". З матеріалами цієї теми тижня можна ознайомитися в рубриці "Аналітичні матеріали"/"ПДВ"/"Податкова накладна".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини