Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які механізми регулювання цін на ліки

11 березня 2019, 14:45
1391
0
Реклама

Ринок лікарських засобів України є вільним для всіх зареєстрованих в Україні препаратів. Невелика частина зареєстрованих ліків входить до списку, що покривається пацієнтам коштом платників податків. Всі інші - знаходяться у вільному продажу на ринку України.

Це означає, що:

- ліки, що покриваються, за бюджетні кошти входять до програми "Доступні ліки". Загалом у реєстрі 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, за інші треба доплатити невелику різницю. Це препарати для лікування хвороб серця, діабету 2 типу чи бронхіальної астми, які пацієнти мають приймати постійно. На ці ліки ціни чітко зафіксовані, включаючи роздрібну ціну в аптеці. Жодна аптека не має права їх штучно підвищувати.

- інші ліки можуть вільно реалізовуватись в аптеках за ринковими цінами. Тобто ціни регулює вільний ринок і на них можуть впливати, до прикладу, конкуренція чи коливання курсу валют.

Є багато цивілізованих методів контролювати регулювання цін на ліки. Один з них - введення механізму референтного ціноутворення на ліки. Наразі МОЗ України уже втілює цей метод на прикладі програми "Доступні ліки" та препаратів інсуліну.

Також розроблено проект, щоби такий механізм розповсюджувався на ліки, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів. Це допоможе знизити їхню ціну.

Крім того, держава регулює оптові і роздрібні націнки на деякі ліки. Це, передусім ті препарати, що закуповуються за бюджетні кошти, та ліки, включені до Національного переліку лікарських засобів. Якщо ці ліки продаються в аптеці у вільному продажі, націнка них не може бути вищою, ніж встановлено державою: 10% - оптова ціна, 25% - роздрібна.

За повідомленням МОЗ.

За якими ставками оподатковуються ПДВ операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів і виробів медичного призначення. До яких операцій з постачання ліків і медвиробів застосовується ПДВ-пільга, дізнайтесь із ситуації для бухгалтера "Постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення: порядок оподаткування ПДВ".

Для отримання безкоштовного 3-денного доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступ до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини