Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 липня МОЗ встановлюватиме граничні ціни на найчастіше використовувані ліки

4 квітня 2019, 12:15
731
0
Реклама

Регулювання цін відбуватиметься за моделлю референтного ціноутворення. Тобто порівнюються ціни на ліки 5 сусідніх країн (Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та Латвії) і визначається ціна, яка не перевищує ці показники.

Таке обмеження цін діятиме на закупівлі ліків закладами охорони здоров'я за бюджетні кошти. Воно застосовується лише для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяги продажів за рік становлять більше ніж 5 млн грн. Референтна ціна розраховується для міжнародних непатентованих назв.

Також для корекції ціни додатково буде застосовуватися понижуючий коефіцієнт 0,8 (згідно з рекомендаціями ВООЗ). Адже рівень доходу і платоспроможності в Україні нижче, ніж у країнах, які беруться для порівняння цін.

Як регулюватимуться ціни на ліки в аптеках?

Для роздрібної торгівлі ліками з Нацпереліку МОЗ України також вводить цінове регулювання, але через інший механізм. Механізм регресивних націнок. Він допоможе позбутися негативного явища, коли працівники аптек навмисно переконують придбати найдорожчі ліки з-поміж усіх аналогів.

Механізм регресивних націнок передбачає, що чим дорожча буде вартість препарату, тим менший відсоток надбавки зможе встановити на нього аптека.

Якщо вартість препарату:

до 100 грн - максимальна торговельна надбавка може складати 25%;

від 100 до 500 грн - надбавка на рівні 20%;

від 500 до 1000 - 15%;

понад 1000 грн за упаковку - максимальна торговельна надбавка має не перевищувати 10%.

Нагадаємо!

Нацперелік основних лікарських засобів, за яким першою чергою закуповують препарати лікарні, складається з 427 препаратів з доведеною ефективністю. Близько 60 з них - популярні ліки, якими найчастіше користуються українці.

За повідомленням Міністерства охорони здоров'я.

За якими ставками оподатковуються ПДВ операції з постачання та ввезення на митну територію України лікарських засобів і виробів медпризначення? До яких операцій з постачання ліків і медвиробів застосовується ПДВ-пільга читайте тут.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини