Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Застосовували нульову ставку ПДВ: як заповнити Звіт про суми податкових пільг

23.08.2019, 10:00
262
0

Як розрахувати суми ПДВ, не внесені до держбюджету через застосування податкових пільг
Як розрахувати суми ПДВ, не внесені до держбюджету через застосування податкових пільг

ДФС роз'яснила, порядок розрахунку несплаченої до держбюджету суми ПДВ у зв'язку із застосуванням нульової ставки та заповнення Звіту про суми податкових пільг, коли така сума має від'ємне значення.

Платник ПДВ, який не сплачує суми ПДВ до держбюджету у зв'язку із застосуванням нульової ставки, повинен подати Звіт про суми податкових пільг. При цьому розрахунок таких сум здійснюють за алгоритмом, визначеним пп. 3 п. 2 р. II Порядку визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затвердженого наказом ДПА України від 29.03.2011 р. № 167 (далі - Порядок № 167).

Якщо з початку звітного року платник податків не користувався пільгами, Звіт про суми податкових пільг подавати не потрібно.

Не внесені до держбюджету суми ПДВ через застосування податкових пільг розраховують шляхом визначення обсягу операцій з постачання товарів (послуг), на які поширювався пільговий режим, зменшеного на обсяг операцій з придбання товарів (послуг), використаних у цих пільгових операціях. Тож у результаті правильного застосування алгоритму розрахунку суми ПДВ, не сплаченої платником до держбюджету, від'ємне значення виникати не повинно.

Якщо сума ПДВ, не сплачена платником до держбюджету, у тому числі через застосування нульової ставки, має від'ємне значення, то платник надає Звіт про суми податкових пільг, в якому зазначає, зокрема:

• у підграфах "усього" та "у тому числі з державного бюджету" графи "Сума податкових пільг, гривень", - "0";

• у графах "Код податку, збору" та "Найменування податку, збору" - код та найменування ПДВ відповідно до бюджетної класифікації;

• у графах "Код пільги згідно з довідником пільг" та "Найменування податкової пільги" - код та найменування застосованої податкової пільги відповідно до чинного на сьогодні довідника податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або довідника інших податкових пільг.

Джерело: ІПК ДФСУ від 19.08.2019 р. № 3883/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Основні моменти щодо заповнення Звіту про суми податкових пільг ми виклали в матеріалі "Звіт про суми податкових пільг: хто, коли та як має заповнювати й подавати" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар